„To lubię. Czytelnicy dzielą się pasjami” – 2020

„To lubię. Czytelnicy dzielą się pasjami” to projekt, który przybliża zainteresowania i pasje naszych użytkowników. Jest on kontynuacją „To lubię. Bibliotekarze dzielą się pasjami” realizowanego w MBP w Zabrzu, w ubiegłym roku.

Cykle spotkań podzielone są na 5 głównych bloków tematycznych – sztuka, muzyka, historia, fotografia i zwierzęta. Przedstawione będą na wiele różnych sposób, przez warsztaty, spotkania autorskie, konferencje czy koncerty. Prowadzone będą one jednocześnie przez bibliotekarzy i czytelników, którzy będą dzielić się swoimi pasjami. Zaplanowaliśmy prezentacje szeroko rozumianej sztuki na Śląsku, tajną historię XX wieku, warsztaty fotograficzne, prowadzone przez zawodowych fotografów oraz poetyczne koncerty.

Natomiast do najmłodszych skierowany jest blok poświęcony naszym braciom mniejszym. W ramach tego cyklu odbędą się warsztaty i spotkania autorskie, a ich tematem przewodnim będzie kwestia stosunku człowiek do zwierząt.

Poprzez realizację projektu „To lubię” mamy nadzieję stać się miejsce tętniącym życiem, z przyjazną atmosferą i otwartym na wszystkich, co zaowocuje przyjaźnią z Biblioteką.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1  ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.