Na psie słowo

Marcin Pałasz, autor książek dla dzieci, było gościem kolejnego jesiennego spotkania, które zaplanowaliśmy dla najmłodszych. Zamiast między bibliotecznymi półkami, wszyscy zasiedli do szkolnych ławek w Kończycach.

Na spotkanie z autorem serii książek o psie Elfie zaprosiliśmy uczniów z naszej zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej nr 35 w Zespole Szkół nr 18 w Zabrzu. Dla dzieci z klasy drugiej i trzeciej było ogromnym przeżyciem osobiste spotkanie z autorem jednej z ich przymusowej szkolnej lektury. Pan Marcin najpierw zdradził im sekret związany z początkiem jego przygody z pisaniem. Otóż postanowił coś oryginalnego podarować swojemu krewnemu, który za bardzo nie pałał chęcią czytania. Napisał więc krótkie opowiadanie. Zanim jednak tekst został sprezentowany, to trafił w ręce kolegi z pracy, który przeczytał i zaczął nalegać by mimo wszystko go udostępnić szerszej publiczności.

Dalszą cześć spotkania zdominował już Elf, bohater serii książek. ELF (ang. Extraordinary Life Form) – bardzo niezwykła forma życia – prawdziwy pies autora. Przeżywają wspólnie wiele przygód, które potem Marcin Pałasz opisuje w swoich książkach.

Na koniec dzieci zaczęły zadawać mnóstwo pytań, a następnie opowiadać o przygodach ze swoimi własnymi czworonogami. Kto wie, może autor niektóre z nich zdecyduje się umieścić w następnej książce?

Spotkanie odbyło się w ramach projektu „To lubię. Czytelnicy dzielą się pasjami”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.