Nasze projekty

Miejska Biblioteka Publiczna im. Jerzego Fusieckiego w Zabrzu realizuje projekty – przede wszystkim w ramach programów „Promocja czytelnictwa” oraz „Partnerstwo dla książki”, dofinansowywanych ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. 

Projekty zrealizowane:

Projekty zrealizowane w 2022 roku
Projekty zrealizowane w 2021 roku
Projekty zrealizowane w 2020 roku
Projekty zrealizowane w 2019 roku

Projekty realizowane w bieżącym roku:


Biblioteka dla wszystkich. Różni. Równi. Ważni.

„Biblioteka dla wszystkich. Różni. Równi. Ważni.” to innowacyjny projekt edukacyjno-społeczny umożliwiający dzieciom i młodzieży zarówno z Ukrainy, jak i z Polski wspólną naukę, zabawę i nawiązywanie relacji. 
Czytaj

Spójnik - Program wsparcia

Aktywności sąsiedzkie, aktywizacja lokalnych społeczności, lokalna historia i dziedzictwo, oddolne inicjatywy społeczne, aktywności oparte na więziach społecznych oraz aktywności skierowane do społeczności/miejsc wymagających szczególnego wsparcia.
Czytaj

Kryminalne zagadki Śląska vol. 5

Kryminalne zagadki Śląska vol. 5 to kontynuacja projektu, który jest najbardziej rozpoznawalnym na zewnątrz działaniem naszej instytucji, trafiając w potrzeby czytelnicze mieszkańców. Projekt ma na celu rozszerzenie usług biblioteki i dostosowanie ich do potrzeb oraz oczekiwań mieszkańców.
Czytaj

Książka na szóstkę – wypełniamy pustkę – 2023

„Książka na szóstkę – wypełniamy pustkę” to kompleksowy program promocji i upowszechniania czytelnictwa, składający się z interdyscyplinarnego cyklu wydarzeń adresowanych do dzieci i młodzieży, ze szczególnym uwzględnieniem tych nieczytających.
Czytaj