IBUK Libra, Ebook Point, Legimi

Nasza Biblioteka nawiązała współpracę z serwisem IBUK Libra – platformą publikacji elektronicznych stworzoną przez wydawnictwo PWN. Nasi czytelnicy mają możliwość pobrania osobistego kodu, dającego bezpłatny dostęp do ok. 50 tys. tytułów. Z serwisu można korzystać z dowolnego miejsca, również z domu.

Aby otrzymać kod, należy wejść na stronę https://biblioteka.zabrze.pl/rejestronka/, wybrać logo IBUK Libra, a następnie podać nr karty, hasło do konta bibliotecznego oraz adres e-mail na który otrzymają państwo kod

Serwis IBUK Libra znajduje się pod adresem libra.ibuk.pl. Aby móc korzystać z darmowych publikacji, należy utworzyć w nim bezpłatne konto, podając w odpowiednim miejscu otrzymany wcześniej kod PIN.

Jak zarejestrować się w Librze?

Aby uzyskać dostęp do darmowych publikacji w serwisie IBUK Libra, po otrzymaniu kodu PIN należy wykonać następujące czynności:

  1. Wejść na stronę libra.ibuk.pl i kliknąć link „Zarejestruj się”, widniejący w prawym górnym rogu strony.
  2. Zarejestrować się w serwisie przy użyciu konta Google lub Facebook albo podając swój adres e-mail i hasło. Uwaga: hasło wpisywane podczas rejestracji nie ma związku z kodem PIN – może ono być dowolne.
  3. Zalogować się w serwisie, jeśli logowanie nie nastąpiło automatycznie podczas rejestracji.
  4. Kliknąć znajdujący się w lewym górny rogu przycisk ustawień („kółko” obok adresu e-mail) i wybrać opcję „Moje biblioteki”.
  5. Pokaże się okienko, w którym należy kliknąć przycisk „DODAJ BIBLIOTEKĘ”.
  6. Wpisać otrzymany wcześniej kod PIN w szare „prostokąciki”, po czym kliknąć „DODAJ”. W oknie „Moje biblioteki” pokaże się nowo dodana placówka – oznacza to, że proces przebiegł pomyślnie.

Rejestracja i podanie kodu PIN są jednorazowe, potem wystarczy się tylko zalogować. 

Szczegółowe informacje na temat rejestracji w serwisie i jego obsługi można znaleźć w pomocy – POBIERZ (plik PDF).

Więcej o serwisie IBUK Libra

ibuk-logoSerwis IBUK Libra, należący do Wydawnictwa Naukowego PWN, istnieje od 2007 roku. Platforma udostępnia publikacje w wersji elektronicznej oraz – dla zainteresowanych – inne zasoby edukacyjne z portfolio Grupy PWN. Księgozbiór wirtualnej czytelni liczy kilka tysięcy publikacji specjalistycznych, naukowych, popularnonaukowych oraz beletrystycznych, wydanych przez najważniejsze, renomowane polskie oficyny. Wiele z nich to tytuły niedostępne w innych bazach, co sprawia, że oferta IBUK Libra jest unikatowa. Dzięki zaawansowanej technologii i dostępowi online czytelnicy mogą korzystać z serwisu przez całą dobę, z dowolnego miejsca. Platforma umożliwia nie tylko czytanie książek, lecz także zaawansowaną pracę z tekstem.

Z zasobów można korzystać za pomocą komputera, laptopa, tabletu czy smartfona. Technologia IBUK Libra nie wymaga instalowania specjalnego oprogramowania i jest w pełni bezpieczna dla urządzenia użytkownika. Katalogi dostępne są w każdej przeglądarce internetowej.

W razie problemów z pozyskaniem kodu przez Rejestronkę, prosimy o wysłanie maila na adres kody@biblioteka.zabrze.pl podając nr karty bibliotecznej.