Czy przyszłość jest roślinna?

Na to pytanie w trakcie tegorocznej konferencji „Zwierzę też człowiek” próbowała odpowiedzieć Marta Dymek, kulturoznawczyni, aktywista na rzecz weganizmu oraz autorka książek kulinarnych i bloga Jadlonomia.com.

Dieta bezmięsna jest możliwa – tak uważa jedyna z prelegentek, która w tym trudnym pandemicznym okresie uczestniczyła w konferencji „Zwierzę też człowiek”, która odbyła się 15 października 2020 r. w Łaźni Łańcuszkowej. Nie przekonywała jednak mięsożerców do tego, by zrezygnowali z jedzenia mięsa, ale przedstawiła od strony naukowej wpływ na środowisko nie tylko samego spożycia, ale również samej hodowli zwierząt.

Po samej prelekcji był czas na pytania i dyskusję. Oprócz zapytań, uczestnicy podzielili się również swoimi opiniami i spostrzeżeniami. Choć część wystąpienia poświęcone było gospodarce, to w rozmowie nawiązano również do kuchni wegetariańskiej i dań bezmięsnych. Marta Dymek miała okazję podzielić się z uczestnikami nie tylko sposobem w jaki zbiera różne przepisy podczas podróży, ale także jak przypadkowo po zostawieniu orzechów włoskich na patelni, powstał z nich pasztet.

A jak gotować z Martą Dymek, można się dowiedzieć na jej blogu lub odwiedzając MBP w Zabrzu. Wszystkie jej książki dostępne są tutaj.

W konferencji zorganizowanej w ramach projektu „To lubię. Czytelnicy dzielą się pasami” udział wzięli również przedstawiciele tegorocznych partnerów, Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce Oddział w Zabrzu oraz Roślinna Kuchnia Społeczna w Zabrzu.