Kryminalne zagadki Śląska – reaktywacja – 2021

Kryminalne zagadki Śląska – reaktywacja to powrót do projektu, którego dwie edycje (2018 i 2019) wzbudziły ogromne zainteresowanie i okazały się dużym sukcesem, trafiając w potrzeby czytelnicze zabrzan. Na tegoroczny program złożą się imprezy mające zarówno tradycyjną formę promocji czytelnictwa – spotkania autorskie czy warsztaty, jak i nowatorską, w tym przypadku stand up oraz warsztaty pisarskie.

Projekt skierowany jest zarówno dla dorosłych, jak i młodzieży. W planach jest zrealizowanie między innymi warsztatów literacko-fotograficznych – „Miasto w kryminale”, spotkań autorskim, zajęć dla młodzieży, wprowadzających ich w świat zagadek i łamigłówek w oparciu o serię książek dla dzieci „Biuro Detekywiczne Lasseo i Mai. W ramach projektu planowane jest także seminarium „Lokalność w kryminale”, skupiający się na trendzie pisania o swoim mieście, także w powieści kryminalnej.

Nowością tegorocznej edycji będzie niewątpliwie kryminalny stand-up, który specjalnie dla naszej biblioteki przygotuje Jakub Ćwiek.

Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Powiązane wpisy

O zbrodniach w Bibliotece

O zbrodniach w Bibliotece

Po przerwie wracamy z projektem, który cieszył się popularnością nie tylko w Zabrzu. Zapraszamy na „Kryminalne zagadki Śląska – reaktywacja”! Pierwsze warsztaty jeszcze w maju, a spotkania już w czerwcu.

Tajniki zbrodni i pióra

Tajniki zbrodni i pióra

Coraz częściej autorzy kryminałów opisują miasta, tworząc z nich dodatkowego bohatera. Jak to robić fachowo i czy Zabrze jest dobrym przykładem? Ruszyły zapisy na warsztaty „Miasto w kryminale”.

Skip to content