Pisarsko w Artystycznej

Miasto można postawić na równi z głównym bohaterem i zgadzamy się z tym, szczególnie kiedy mowa o Zabrzu. O swoim najnowszym kryminale i nie tylko, opowiadał Adam Regiewicz.

Sala pełna ludzi, przyciemnione światła nad stolikami, niecodzienny klimat Kawiarni Artystycznej – w takiej scenerii przebiegło spotkanie z autorem oraz premiera jego najnowszych książek – pierwszych kryminałów wydanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Zabrzu.

Prowadzący spotkanie, prof. Artur Żywiołek, umiejętnie kierował rozmową tak, by omówić wszystkie istotne szczegóły poruszone w treści książek, jak i tajniki warsztatu pisarskiego, ale nie zdradzając przy tym zakończenia żadnej z książek. Była mowa o szczegółowym opisywaniu Zabrza, o źródłach pomysłów, porównania do Prusa czy Kafki, ale ani słowa o tym kto i dlaczego zabił.

Adam Regiewicz po odpowiedzi na niektóre pytania również odsyła do książek:

Trylogia zabrzańska jest pierwszym kryminałem, który został wydany przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Zabrzu. Książki nadal są do kupienia w Wypożyczalni Centralnej oraz Wypożyczalni Popularnonaukowej.