Przegląd tygodnia #38

Śpieszymy z porcją propozycji na ten tydzień. Zapowiadają się bowiem bardzo ciekawe trzy popołudnia, które mamy nadzieję, że spędzimy razem. Zapraszamy na wtorek, środę i czwartek.

21 września, 17.00

To kryminalne popołudnie będzie spotęgowane, bo widzimy się na spotkaniu z autorką kryminałów, Martą Matyszczak, która poopowiada o innej, dobrze znanej pisarce książek o morderstwach i zagadkach kryminalnych – Agathcie Christie. Spotykamy się w Filii nr 20 przy pl. Warszawskim 1.

22 września, 16.00

Już po raz trzeci będzie można pogłębić swoją wiedzę na temat tego co i jak warto czytać dziecku. Trzecie już warsztaty z tego cyklu poprowadzi tym razem Alina Przydatek, pedagożka, autorka bajek, która wspólnie z dziećmi wyrusza w stworzony przez siebie świat. Jej opowiadania bawią, wzruszają oraz uczą. Pomaga dzieciom odnaleźć w sobie artystę, rozwijać pasję czytania poprzez działanie oraz motywuje do nauki języków obcych.

Warsztaty odbywają się w Centrum Rozwoju Rodziny przy ul. Park Hutniczy 8 i obowiązują na nie wcześniejsze zapisy pod numerem telefonu: (32) 630 32 33.

23 września, 18.00

Zapowiada się jeden z tych niezapomnianych dni, które warto zapisać w swoim kalendarzu. W ramach projektu „Bella Italia” zapraszamy na koncert pieśni neapolitańskich w wykonaniu Łukasza Gaja, przy akompaniamencie Mirelli Malorny-Konopki.

Podczas recitalu usłyszymy najpopularniejsze utworzy z południowych Włoch. Artyści wykonają klasyki takie jak: „O sole mio”, „Mattinata”, „Core n`grato”, „Non ti scordar di me”, „Mamma”, „Torna e Surriento”, „Nel cor piu non mi sento”, „Marechiare”.

Wstęp na koncert jest bezpłatny. W związku z dużym zainteresowaniem zalecamy rezerwację miejsca w Kawiarni Artystycznej przy ul. gen. Ch. de Gaulle’a 17. Numer do kontaktu: 534 148 555.