Pisarz i szpieg

5 października szykuje się nie lada gratka dla miłośników kryminałów. Tego dnia nie może nikogo zabraknąć na spotkaniu w Łaźni Łańcuszkowej! Naszym gościem będzie Marek Krajewski!

Eberhard Mock, pracownik wrocławskiego Prezydium Policji oraz lwowski komisarz – Edward Popielski to bohaterowie rozpoznawalni z powieści Marka Krajewskiego, jednego z bardziej cenionych polskich autorów kryminałów. Zainteresowanych jego literaturą zapraszamy do Miejskiej Biblioteki Publicznej. U nas znajdziecie zarówno wersje papierowe jego książek jak i audiobooki.

Marek Krajewski – pisarz, filolog klasyczny, laureat prestiżowych nagród literackich i kulturalnych między innymi: Paszportu „Polityki”, Nagrody Wielkiego Kalibru oraz niemieckiej nagrody im Georga Dehio. Napisał ponad 20 książek, z czego większość trafiła na listy bestsellerów. Nie ma na pewno nikogo, kto czytając powieści kryminalne choć raz nie sięgnął po jego powieści. Jego książki zostały przetłumaczone na prawie 20 języków.

Podczas spotkania odbędzie się promocja najnowszej książki autora, „Miasto szpiegów” , uznawanej za mistrzowską powieść szpiegowską, w której Marek Krajewski odkrywa mniej znane karty z historii służb specjalnych II Rzeczypospolitej.

Zapraszamy 5 października do Łaźni Łańcuszkowej Sztolni Królowa Luiza przy ul. Wolności 408 na godz. 17.00.

Spotkanie organizowane jest w ramach projektu „Kryminalne zagadki Śląska: reaktywacja” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.