Przegląd tygodnia #36

We wrześniu odbędzie się ponad 20 wydarzeń, w tym koncerty, spotkania autorskie i warsztaty. Dla uporządkowania prezentujemy listę imprez, które przygotowaliśmy w tym tygodniu.

Zaczynamy od Dyskusyjnego Klubu Książki. Tradycyjnie, w pierwszy poniedziałek miesiąca zapraszamy do rozmowy o książce. 6 września, pochylimy się nad tekstem „Poufne” Mikołaja Grynberga. O tej wyjątkowej historii żydowskiej rodziny pokazanej z różnych perspektyw rozmawiać będziemy o 18.00 w Herbaciarni Czajnik.

W środę, 8 września, najpierw skupimy się nad czytaniem dla najmłodszych. O tym co i jak czytać podpowie Malwina Kożurno. Limit miejsc na to spotkanie się już wyczerpał, ale inne spotkania z tego cyklu odbędą się jeszcze w kolejne środy. Zapraszamy na godzinę 16.00 do Centrum Rozwoju Rodziny w Parku Hutniczym 8.

Późne środowe popołudnie to natomiast kolejne spotkanie autorskie w ramach „Kryminalnych zagadek Śląska: Reaktywacja”. W Kawiarni Artystycznej przy ul. gen Ch. de Gaulle’a o godz. 18.00 spotykamy się z Adamem Regiewiczem, zabrzaninem i pisarzem książek kryminalnych. Wspólne popołudnie będzie także okazją do zaprezentowania jeszcze ciepłej i pachnącej farbą drukarką trylogii zabrzańskiej jego autorstwa, która składa się z książek pod tytułem: „Hubertus”, Krojcok” i „Krampus”.

Na zakończenie tygodnia, w niedzielę, widzimy się na geburstagu Lema, który zorganizowaliśmy w Pubie Oficyna (ul. Wolności 211). Zaczynamy o 18.00 spotkaniem z panią profesor Jolantą Tambor, która przybliży nam język Lema. Po wykładzie nieziemski koncert artystki występującej jako Erith, która swoją muzyką i elektroniczno-świetlnym show przeniesie nas do innego uniwersum.