Bella Italia – 2021

Cykl imprez skupionych wokół kultury włoskiej będzie się wzajemnie dopełniał, prezentując jej szeroką panoramę. Poprzez cykl wydarzeń chcemy pokazać, jak ważna dla dziedzictwa światowego jest kultura włoska i jak wielki wpływ miała na wiele aspektów współczesnego świata. Wydarzenia w ramach projektu będą skoncentrowane na literaturze, ale nie zabraknie także filmu czy muzyki.

Celem nadrzędnym zadania jest wzrost poziomu uczestnictwa w kulturze literackiej mieszkańców Zabrza i regionu, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci i młodzieży, przygotowywanie do bardziej świadomego odbioru dzieł literackich, popularyzacja literatury włoskiej, kształtowanie gustów czytelniczych poprzez uczestnictwo w spotkaniach autorskich, dyskusjach
literackich i warsztatach.

Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Skip to content