Kreatywne lato

Włoskie wakacje w Bibliotece? Dlaczego by nie. Taki klimat w Filii nr 9 zapewniły warsztaty realizowane w ramach akcji „Lato w Bibliotece”. Pozostały nie tylko wspomnienia, ale i namacalne pamiątki.

Maski, pieczątki, magnesy – to tylko część tego, co tworzyły dzieci podczas 3 dni zajęć, jakie zaproponowała im Filia nr 9. Było wesoło, kolorowo i we włoskim klimacie. Uczestnicy zajęć zaczęli od stworzenia swoich pieczątek, które później wykorzystały do stworzenia kolorowych prac plastycznych.

Następnie przyszedł czas na przygotowanie magnesów. Do ich wykonania wykorzystali gotowe wzory z włoskimi elementami. Były one tematem przewodnim z racji realizowanego w tym roku projektu „Bella Italia”.

Po manualnych pracach była także chwilę na to by pograć. Dzieciaki siadły razem do włoskiej odmiany popularnej gry planszowej monopoly. Zamiast miast były pizze.

Komu narobiliśmy smaku, to przypominamy, że w innych naszych Filiach również organizowane są zajęcia dla dzieci. Tutaj dostępna jest pełna lista. Natomiast do Filii nr 9 zapraszamy ponownie już na początku sierpnia. Młodsze dzieci mogą przyprowadzić ze sobą rodziców.