Przegląd tygodnia #41

To nie będzie zwykły październikowy tydzień. Można będzie pograć w gry, pooglądać film i posłuchać autorki książek. Sprawdźcie, co przygotowaliśmy dla Was i spędźcie te popołudnia z nami.

12 października, 18.00

Filia nr 11 zaprasza na spotkaniu Klubu 11. Poziomu. To idealna okazja dla tych, którzy lubią grać, by miło spędzić popołudnie. Nie zapominamy również o tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki na planszach i o nich tech się zatroszczymy. Będzie to idealna okazja, by rozpocząć przygody z planszówkami, poznać nowe gry i świetnie się przy tym bawić. Pośród propozycji znalazły się takie gry jak: Abyss, Klub Detektywów czy Splendor.

13 października, 18.30

głowa psa

Środowe popołudnie w kinie? Dlaczego nie. Tym razem w ramach włoskiego projektu „Bella Italia” zapraszamy na film „Dogman”.

Film jest wysoko oceniany przez widzów i był nagradzany na festiwalach, między innymi w Cannes. Złotą Palmę otrzymał Marcello Fonte, jako najlepszy aktor, a nagrodę specjalną – Psią Palmę – wszystkie psy, które zagrały w filmie.

Losy niepozornego psiego fryzjera zmienia pojawienie się osiłka – Simona, który staje się postrachem całego miasteczka. Spokojny i lubiany Marcello w pewnym momencie postanawia mu się postawić. Co z tego wyniknie? Sprawdźcie sami. Zapraszamy 13 października na godz. 18.30. do Kina Roma. Wstęp jest bezpłatny! Rezerwacja miejsc pod numerem telefonu: 32 271 62 91.

14 października, 17.00

kobieta w skórzanej kurtce przed familiokiem

Tydzień bez spotkania autorskiego, to tydzień stracony, dlatego nie może go zabraknąć. W czwartek zapraszamy do Wypożyczalni Popularnonaukowej (ul. Wyzwolenia 4) na spotkanie z Moniką Kassner, autorką książek kryminalnych.

Monika Kassner – historyczka, polonistka, dziennikarka. Działaczka społeczna związana z Ruchem Autonomii Śląska, redaktor naczelna „Jaskółki Śląskiej”. Autorka książki przygodowo-historycznej dla dzieci „Zaginione perły księżnej Daisy”, a także kryminału „Sprawa Salazmanna. Trup, którego nie było”. Podczas spotkania odbędzie się promocja jej najnowszego kryminału z Zabrzem w tle „Sprawa Rollnika. Zbrodnia prawie doskonała”.

Spotkanie poprowadzi Dariusz Walerjański, historyk i pasjonat zabytków, człowiek kochający Zabrze.

Zapraszamy serdecznie. A więcej naszych wydarzeń znajdziecie w Kalendarium.