Spacer po Wenecji

Dzięki tej rozmowie każdy mógł poczuć się jakby właśnie był na placu św. Marka lub płynął przez Canale Grande. O urokliwej Wenecja oraz swojej ostatniej książce – opowiadał eseista Adam Szczuciński.

Adam Szczuciński jest lekarzem neurologiem oraz eseista. W 2003 roku otrzymał nagrodę „Zeszytów Literackich” za debiut im. Konstantego A. Jeleńskiego. W latach 2014–2018 był członkiem zespołu redakcyjnego „Zeszytów Literackich”. W 2008 roku nakładem Zeszytów Literackich ukazał się tom jego szkiców Włoskie miniatury. Jego drugą książkę – „Paradiso”, w marcu 2021 roku wydało wydawnictwo Próby.

Spotkanie poprowadził Jan Mazurkiewicz. Głównym tematem rozmowy była właśnie książka „Paradiso”, którą tworzy zbiór esejów. Teksty przedstawiają autorskie spojrzenie na miasto, sztukę i kulturę oraz ukazują ślady, którymi po Wenecji poruszał się Josif Brodski.

Zapraszamy na relację z tego spotkania:

Spotkanie zorganizowano w ramach projektu „Bella Italia”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Rozmowa dodatkowo wzbogaciły zdjęcia pisarza, wykonane podczas podróży po Wenecji.