Niedzielny odjazd

Już 13 czerwca widzimy się w Miejskim Ogrodzie Botanicznym. W rozkładzie jazdy „Pociągu do książek” znalazły się stacje wypełnione książkami i bohaterami, dobrze znanym dzieciom. Sprawdźcie szczegóły!

„Pociąg do książek” to rozpoznawalna w naszym mieście impreza, która z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Tym razem, we współpracy z Miejskim Ogrodem Botanicznym, przygotowaliśmy jeszcze więcej atrakcji.

Stacją główną będzie olbrzymia wierzba, która rośnie na łące. Pod nią spotkamy się z Elizą Piotrowską, Roksaną Jędrzejewską-Wróbel oraz Aliną Przydatek. Są to autorki, których bohaterów bardzo dobrze znają najmłodsi. Opowiedzą one o przygodach Florki, Tupcia Chrupcia oraz Soniulindy i Matildy. W trakcie imprezy będzie można spotkać również żółwia Franklina, który przechadzając się po ogrodzie chętnie będzie pozował do zdjęć z wszystkimi chętnymi.

Zapraszamy także do Książkowej Przychodni pod Wierzbami. W tym miejscu zamiast lekarzy spotkamy zabrzańskie bibliotekarki, które podejmą się leczenia każdego! Na wszystkie bolączki małych i dużych znajdą lekarstwo w postaci książki, a nasi pacjenci wyjdą z receptą i odpowiednio przepisanym „tytułem”.

Oprócz tego zaplanowaliśmy mnóstwo innych atrakcji. Jedną z nich są dedykowane przypinki, które będzie można zrobić sobie samemu. Dzieci będą mogły pograć w różne gry, w tym w plenerową wersję popularnej gry dobble. Przygotowane będzie również koło fortuny, sprawdzające wiedzę najmłodszych o ich ulubionych bohaterach. Oczywiście z nagrodami! 

Gościem specjalnym będzie Bazyl – świnka morska skinny, przypominająca małego czarnego hipopotama.

Spotkanie w Ogrodzie będzie na pewno niezapomnianą chwilą dla całych rodzin i idealnym pomysłem na spędzenie niedzielnego południa. Zapraszamy serdecznie w godzinach 10.00-14.00. Wstęp z kartą biblioteczną MBP Zabrze jest bezpłatny.

Pociąg do książek realizowany jest w ramach projektów: „Bella Italia” oraz „Książka na piątkę, znakomity początek: finał”, dofinansowanych ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.