Przegląd tygodnia #49

To będzie tydzień pełny spotkań i nowości. Już teraz zapraszamy na ciekawe rozmowy i ostatnie w tym roku wydarzenia, w których będą brali udział autorzy. Zaplanowana jest także premiera książki!

6 grudnia, 19.00

Zapraszamy na spotkanie z Markiem Zagańczykiem i Mikołaj Nowakiem-Rogozińskim. Panowie podczas spotkania online będą rozmawiać o osobie Wojciecha Karpińskiego. Szykuje się ciekawe spotkanie, w którym nie zabraknie nie tylko włoskich akcentów, ale także i paryskich. Spotkanie będzie dostępne na naszym Facebooku. Początek o godzinie 19.00.

Natomiast po spotkaniu na bibliotecznym kanale YouTube będą dostępne rozmowy z Markiem Zagańczykiem oraz Piotrem Kłoczowskim, poświęcone twórczości Wojciecha Karpińskiego.

8 grudnia, 18.00

W Szybie Maciej (ul. Srebrna 6) odbędzie się premiera naszej nowej, bibliotecznej publikacji. Serdecznie zapraszamy na spotkanie, podczas którego zostanie zaprezentowany „Nasz Maciejów”. Jest to 7 tom poświęcony zabrzańskim dzielnicom. W książce nie brakuje historii tej granicznej dzielnicy oraz wspomnień jej mieszkańców.

Podczas premiery będzie możliwość zakupu książki w promocyjnej cenie.

8 grudnia, 18.00

Znany z telewizyjnego programu „Sanatorium Miłości”, zabrzanin Gerard Makosz, będzie naszym gościem w środowe popołudnie w Kawiarni Artystycznej (ul. gen. de Gaulle’a 17). Jest on również autorem swojej biografii, którą zdecydował się wydać w tym roku.Książka „Długie życie to przywilej” jest zbiorem wspomnień i przeżyć. Bogate, pełne atrakcji, podróży, ale okraszone kłodami pod nogami, życie Gerard Makosz przedstawił w szczery i dosłowny sposób w swojej autobiografii.

Podczas spotkania będzie możliwość zakupu książki w promocyjnej cenie – 35 zł. Płatność będzie możliwa jedynie gotówką.