Filia nr 9


Adres
ul. Ignacego J. Paderewskiego 35
41-810 Zabrze-Kończyce
Nr telefonu
(+48 32) 275 05 24
Kierownik
mgr Kornelia Pielot (p.o.)
Pn 10:0018:00
Wt 9:0015:00
Śr 10:0018:00
Cz 10:0015:00
Pt 9:0017:00
Sb
Nd

Wypożyczalnia (z czytelnią) o profilu ogólnym dla dzieci, młodzieży i dorosłych. 

 

 

Dodatkowe informacje

  • Stanowiska komputerowe dla czytelników: 1

Dojazd środkami komunikacji publicznej

Najbliższe przystanki:  


Powiązane wpisy

Rajza po Kończycach

Rajza po Kończycach

Z okazji urodzin miasta, bibliotekarze zaprosili dzieci z Przedszkola nr 29 na wycieczkę po Kończycach. Na początku wyruszyliśmy wszyscy na ulicę Jaszczury, aby spotkać pierwszego wójta, szewca z Bielszowic, Jakuba Jaszczurę, który opowiedział o początkach osady i skierował zaciekawione dzieciaki na poszukiwanie starego kościoła.

Spotkanie przy książkach

Spotkanie przy książkach

Filia nr 9 w Zabrzu-Kończycach gościła kolejnego autora. 31 sierpnia 2022 r. odbyło się tam spotkanie z Anną Wojtkowską-Witalą, pisarką związana z naszym regionem.

Kreatywne lato

Kreatywne lato

Włoskie wakacje w Bibliotece? Dlaczego by nie. Taki klimat w Filii nr 9 zapewniły warsztaty realizowane w ramach akcji „Lato w Bibliotece”. Pozostały nie tylko wspomnienia, ale i namacalne pamiątki.

Niespodzianka dla dzieci

Niespodzianka dla dzieci

2 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Z tej okazji rozmawiamy się z Aliną Przydatek, autorką „Wielkiej Księgi Kici Nici”, z którą spotkania to coś więcej niż tylko opowiadanie o bohaterach książek.

To ich święto!

To ich święto!

3 marca obchodzimy Dzień Pisarzy i Pisarek. Nie ma lepszego sposobu na świętowanie niż spotkanie się z jednym z nich. Przedszkolaków odwiedziła dzisiaj Alina Przydatek, autorka historii o Matildzie i Soniulindzie.

Na psie słowo

Na psie słowo

Marcin Pałasz, autor książek dla dzieci, było gościem kolejnego jesiennego spotkania, które zaplanowaliśmy dla najmłodszych. Zamiast między bibliotecznymi półkami, wszyscy zasiedli do szkolnych ławek w Kończycach.

Niezwykle ze zwykłej cegły

Niezwykle ze zwykłej cegły

Czerwona cegła od wieków jest wykorzystywana w budownictwie. Zapewnia solidne wykonanie, a odpowiednio wykorzystana, jest wyjątkowo estetyczna. Przekonywał o tym Tomasz Wagner, podczas spotkania „Sztuka w zasięgu ręki”.

Zachować nie tylko w pamięci…

Zachować nie tylko w pamięci…

Kościoły, wyjątkowe, bo zabytkowe i drewniane były tematem kolejnego spotkania w ramach cyklu „Sztuka w zasięgu ręki”. Szczegółową historię w Filii nr 9 w Kończycach przedstawił Jacek Kubik.

O sztuce zawsze miło posłuchać

O sztuce zawsze miło posłuchać

MBP w Zabrzu rozpoczęło cykl spotkań „Sztuka w zasięgu ręki”. Połączenie roli funkcjonalności i wyglądu były tematem pierwszej prelekcji, wygłoszonej przez historyk sztuki, dr hab. Irmę Kozinę.

Nie taki kot straszny…

Nie taki kot straszny…

Okazji Światowego Dnia Kota ten czworonożny pupil, który mimo tego, że chodzi własnymi drogami, przyszedł do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zabrzu. Przez cały tydzień spotykają się z nim w wybranych filiach najmłodsi czytelnicy.