To ich święto!

3 marca obchodzimy Dzień Pisarzy i Pisarek. Nie ma lepszego sposobu na świętowanie niż spotkanie się z jednym z nich. Przedszkolaków odwiedziła dzisiaj Alina Przydatek, autorka historii o Matildzie i Soniulindzie.

Gdyby nie autorzy książek, to nie byłoby co czytać. Ale to nie wszystko. Bez nich nie poznalibyśmy wielu ciekawych rzeczy, nie otworzylibyśmy się na otaczający nas świat. Może i to co piszą, jest fikcją literacką, ale jakże prawdziwą. Twórcy książek dla dorosłych dbają o naszą rozrywkę. O to byśmy mogli się pośmiać, pobawić, czasem wystraszyć, a niekiedy popłakać. Książki dostarczają mnóstwo emocji, udowadniając jaką moc ma dobrze zapisane słowo.

Świętując doceniamy również autorów książek dla dzieci. Dzięki nim nasze pociechy nie tylko świetnie się bawią, ale również uczą się w lekki i przyjemny sposób otaczającego ich świata, poznając różne zachowania i zwyczaje. Tak było właśnie w Przedszkolu Miejskim nr 29 w Kończycach. Z grupami spotkała się Alina Przydatek, autorka „Wielkiej księgi Kici Nici”, która wprowadziła iście wiosenną atmosferę. Jej historię znane są z tego, że opatrzone są własnoręcznie zrobionymi pięknymi makietami, które budzą zainteresowanie wśród najmłodszych, a ich elementy są idealnym pretekstem do śpiewania czy opowiadania przeróżnych historii. Dzisiejszym tematem przewodnim była zbliżająca się wiosna oraz nadchodzące święta. Dzieci słuchały z zainteresowaniem, chętnie biorąc udział we wspólnej zabawie, dzieląc się przy okazji swoimi wiosennymi spostrzeżeniami.

W takim dniu jak dzisiaj jeszcze bardziej cieszymy się z obecności tych co piszą, a tych co lubią czytać, zapraszamy do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zabrzu.