Przy herbatce o książce

W Filii Miłej (Filia nr 9 w Kończycach) spotkania autorskie przebiegają w cudownej atmosferze. Nie inaczej było i podczas kwietniowej wizyty autorki, lubianej przez naszych czytelników.

18 kwietnia 2024r. gościliśmy w naszej Filii nr 9, mikołowską pisarkę Aleksandrę Rak. Autorka zadebiutowała  w 2020r. powieścią „Echo”, która zdobyła 2. miejsce w konkursie wydawnictwa Inanna.   W tym samym roku wydała cykl Poprowadź mnie, którego akcja toczy się w pobliskich Wyrach.  Kariera potoczyła się tak szybko, że obecnie pisarka ma na swym koncie 20 książek.  Ostatnia to „Herbaciarnia pod Jaśminem” i już przygotowana jest jej kontynuacja – „Jaśminowe babeczki”, która zostanie wydana w czerwcu.

Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze. Autorka bowiem uwielbia spotykać się  ze swoimi czytelnikami i rozmawiać z nimi o przeżyciach towarzyszącym podczas czytania jej książek.

Na zakończenie pisarka otrzymała wyjątkowy prezent. Jedna z czytelniczek, malarka Iwona Dybek, przygotowała obraz namalowany na podstawie okładki jednej z książek Aleksandry Rak.