Nie taki kot straszny…

Okazji Światowego Dnia Kota ten czworonożny pupil, który mimo tego, że chodzi własnymi drogami, przyszedł do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zabrzu. Przez cały tydzień spotykają się z nim w wybranych filiach najmłodsi czytelnicy.

Kot okazuje się być bardzo dobrym przyjacielem młodych czytelników. Nawet jeśli jest duży i czarny, to nadal wzbudza sympatię wśród najmłodszych, którzy chętnie się z nim witają i się do niego przytulają.

W związku z tym, że spotkania odbywają się w Bibliotece, to nie może się obejść bez książek. Dzieci czytają i poznają kota, do którego przyszły z wizytą. Historia o złym kocie, który zamiast zjadać, to co, zazwyczaj koty jedzą, chce by go nakarmić wszystkimi cukierkami świata. Na koniec opowiadania, wnioski wyciągają nie tylko dzieci, ale i sam zwierzak, który koniec końców decyduje się wrócić do właściwej kociej diety.

Takie zabawy cieszą najbardziej. Przekonały się już o tym dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 46, które po sąsiedzku odwiedziły Filię nr 11 przy ul. Wolności, a w Kończycach, do Filii nr 9 na spotkanie z kotem przyszły dwie grupy z Przedszkola Miejskiego nr 29. Warto podkreślić, że dzieci oprócz zainteresowania samym kotem, równie chętnie poznawały książki o tych zwierzętach. One już wiedzą, że warto czytać…