Jak ćwiczyć mózg?
Takich warsztatów jeszcze nie było! Za nami zajęcia z książkorobicu, czyli gimnastyki dla umysłu ze słowem i książką, które dla seniorów poprowadziła Aleksandra Kopczyńska.
Informujemy o zmienionych godzinach otwarcia w okresie świątecznym: – 24 grudnia (Wigilia): Filie czynne do godz. 13.00; – 31 grudnia (Sylwester): Filie czynne do godz. 15.00
Od nowego – 2025 – roku zmienią się koszty upomnień i wezwań wysyłanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Zabrzu. […]
Takich warsztatów jeszcze nie było! Za nami zajęcia z książkorobicu, czyli gimnastyki dla umysłu ze słowem i książką, które dla seniorów poprowadziła Aleksandra Kopczyńska.
Niesamowitą przygodę przeżyliśmy podczas spotkania autorskiego z Moniką Kassner, która przez swoją powieść przeniosła czytelników do historycznego Hindenburga.
Nie od dziś wiadomo, że wiedzę można znaleźć w książkach. Wspomagając się ciekawymi propozycjami i nieoczywistymi pomocami – klockami dzieci poznawały świat.
Piątkowy wieczór w Filii nr 6 – poetycko-muzyczne inspiracje. Pod hasłem „Ernest Bryll. Poezja potrzebuje muzyki” spotkali się miłośnicy słowa, dźwięku i kultury.
W tym tygodniu zapraszamy na spotkanie autorskie i premierę retro kryminału, którego akcja rozgrywa się w Hindenburgu. Będzie to premiera książki, która dopiero pojawiła się rynku.
Dzięki obecności mediów można zobaczyć i posłuchać, o czym rozmawialiśmy podczas naszej konferencji „Na zdrowie… Czytaj!”. Zapraszamy do obejrzenia.
Naszą Bibliotekę odwiedziła Natalia Przeździk, autorka książek dla dzieci oraz dorosłych. Spotkanie pokazało, jaką książki mają moc łączenia ludzi i budowania mostów między światami.
Czy można opowiedzieć o sobie za pomocą kolorów? Przekonajcie się sami, odwiedzając najnowszą wystawę – efekt VII Zabrzańskiego Przeglądu Twórczości Osób z Niepełnosprawnościami.
Nie każda historia potrzebuje światła reflektorów, by odbić się echem. Są takie opowieści, które przez lata rozbrzmiewały tylko w domach – aż do teraz.
Czytanie jest nie tylko dobrą rozrywką. Pochylanie się nad książką rozwija mózg, poprawie zdrowie fizyczne, psychologiczne oraz radzenie sobie z życiem. O tym przekonywali prelegenci na konferencji.
Filia nr 19, przeniosła się w tajemniczy świat śląskich legend, gdzie goszczą Beboki, Meluzyna i górniczy Skarbnik, a każdy zakątek opowiada historię pełną magii i śląskiego folkloru.
W sobotę, w Sztolni Królowa Luiza, zamieniliśmy się na chwilę w prawdziwych śledczych, a w towarzystwie dzieci i rodziców przeżyliśmy wspaniałą przygodę!
Pracowity tydzień dla nas oznaczać może tylko jedno – będzie się działo. Dwa spotkania autorskie oraz ciekawa prelekcja o wierzeniach. Nie zabraknie śląskich i zabrzańskich akcentów. Do zobaczenia!
Dziś rano nasz dyrektor, Tomasz Iwasiów, miał przyjemność spędzić czas w Przedszkolu nr 29 w Kończycach na wspólnym czytaniu!
„Czytanie to nie tylko hobby, ale także sposób na lepsze życie” – tak rozpoczął swoją rozmowę w Radiu Best nasz dyrektor Tomasz Iwasiów.
Nasza przestrzeń wystawiennicza w Filii nr 2 przeszła remont i zaprasza miłośników sztuki. Oficjalne otwarcie odbyło się 4 listopada 2024 r.
Znacie opowieści, które krążyły po śląskich domach? Historie, które przetrwały na pograniczu światła i cienia, ukryte w obrzędach, symbolach i wierzeniach?
Spotkanie na styku emocji, wspólnoty i technologii. Tym razem w Bytomiu zebraliśmy się, by porozmawiać o różnych twarzach inteligencji: emocjonalnej, społecznej, a nawet sztucznej!
Drodzy Czytelnicy, w związku z problemami w dostępie do Legimi, niezależnymi od nas, zapewniamy, że czynimy wszelkie starania, by przywrócić pełen wymiar oferty Legimi.
25 października mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w wyjątkowej debacie poświęconej integracji lokalnych społeczności w obliczu migracji.
Gdy wraz z szelestem liści nadchodzi październik, to znak, że na filii nr 15 na Helence, jak co roku o tej porze, nie mogłoby zabraknąć kolejnej „Piesiolandii”.
Na to i inne pytania na spotkaniu autorskim odpowiadał Krzysztof Piersa, autor poradników i książek fantasy, debiutujący na rynku książek kryminalnych.
Kolejne warsztaty z cyklu Moc Czytania w Edukacji i Wychowaniu. Tym razem, pod hasłem „Otwórz książkę, otwórz umysł. Czytanie lokatą, która procentuje”.
Ten dzień na długo zapisze się w naszej bibliotecznej pamięci. 24 października odbyło się 8. seminarium dla nauczycieli i bibliotekarzy „Książka na szóstkę – wypełniamy pustkę”.