Kryminalne zagadki Śląska vol. 5

Kryminalne zagadki Śląska vol. 5 to kontynuacja projektu, który jest najbardziej rozpoznawalnym na zewnątrz działaniem naszej instytucji, trafiając w potrzeby czytelnicze mieszkańców. Projekt ma na celu rozszerzenie usług biblioteki i dostosowanie ich do potrzeb oraz oczekiwań mieszkańców.

W realizacji zadania chcemy wyjść poza mury biblioteki i przeprowadzić wydarzenia w szeroko rozumianej przestrzeni miejskiej. Na jego program złożą się imprezy mające zarówno tradycyjną formę promocji czytelnictwa, czyli spotkania autorskie oraz warsztaty, jak i nowatorską, takie jak podcasty kryminalne czy warsztaty pisarskie. Najwięcej wydarzeń będzie kierowanych do młodzieży, której chcemy pokazać, że udział w wydarzeniach bibliotecznych może być ekscytującą formą rozrywki oraz spędzania wolnego czasu.

Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego  pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Popołudnie z kryminałem

W czwartkowe popołudnie miłośnicy kryminału spotkali się w pubie Smocze Oko, aby porozmawiać z pisarzem Mariuszem Czubajem, o kryminałach w ogóle, a o jego twórczości zwłaszcza.

Kryminalne seminarium

W czwartek, 5 października młodzież z zabrzańskich szkół spotkała się na seminarium „Historia ujęta w kryminale”. Prelegentami byli autorzy kryminałów Mariusz Czubaj i Adam Regiewicz.

Przegląd tygodnia #25

Upalny tydzień obfituje nie tylko w wysokie temperatury, ale i liczne spotkania. Może znajdą się takie, które zmrożą krew w żyłach? Tego nie wiemy, ale jedno z nich na pewno pozwoli schować się przed upałem.

Przegląd tygodnia #23

Choć najbliższy tydzień jest krótszy i przed nami długi weekend, to nie będzie brakowało spotkań w naszej Bibliotece. Już teraz serdecznie zapraszamy dzieci i dorosłych!

Przegląd tygodnia #21

Najbliższy tydzień będzie stał pod znakiem spotkań. Będzie okazja by dowiedzieć się czegoś nowego, pograć w gry planszowe oraz przejść się po Zabrzu i poznać pewne historie, idąc śladami Adolfa Jendryska.

Spotkanie jak dobry kryminał

Dlaczego wyspa Wolin jest miejscem akcji najnowszej książki i jak napisać kryminał, by zbrodnia pojawia się dopiero na koniec? Odpowiedzi zdradził Jędrzej Pasierski.

Fikcja, a historia

Kolejny pisarz odwiedził Zabrze i bibliotekę w ramach projektu „Kryminalne zagadki Śląska vol.5”. Tym razem był to autor książki sensacyjnej, z wątkiem historycznym i politycznym.

Przegląd tygodnia #17

Spotkaniami autorskimi stoi najbliższy tydzień. Zapraszamy dzieci i dorosłych. Dwa popołudnia, w trakcie których każdy znajdzie coś dla siebie. Będą też warsztaty oraz spotkanie z planszówkami.