Zapraszamy, bo warto!

Ruszyły zapisy na warsztaty z tworzenia podcastu. Mogą zgłaszać się do nas osoby, które dopiero poznają ten świat, jak i te, które oprócz słuchania, chcą sami zaistnieć w technologicznym świecie.

Warsztaty składać się będą z trzech spotkań, które wprowadzą uczestników i dadzą im szeroką wiedzę potrzebną do tego, by móc samemu zacząć przygotowywać i nagrywać podcasty. Zajęcie będą mocno praktyczne, od podstaw emisji głosu, przez pomysł na autorski program, po kwestie techniczne związane z nagrywaniem, montowaniem i publikowanie.

Całość poprowadzi Paulina Świtała, zawodowo związana z Wydziałem Humanistycznym i Biurem Działalności Studenckiej Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Producent warsztatów Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE oraz koordynator Forum Festiwali Nauki w Polsce. Autorka reportaży o tematyce społecznej, programów publicystyczno-naukowych i edukacyjnych. Szkoleniowiec z zakresu komunikacji, autoprezentacji, wystąpień publicznych, nowych mediów i strategii budowania wizerunku.

Na koniec garść ważnych informacji. Uczestniczenie w zajęciach jest całkowicie bezpłatne, a przyjść może każdy. Wystarczy zgłosić swój udział na adres mailowy: warsztaty@biblioteka.zabrze.pl. Przez wzgląd na komfort pracy, liczba miejsc jest ograniczona, dlatego warto zapisać się już dziś. Warsztaty odbędą się 6, 13 i 20 czerwca o godz. 17.00 w Wypożyczalni Popularnonaukowej, przy ul. Wyzwolenia 4.

Warsztaty realizowane są w ramach projektu „Kryminalne zagadki Śląska vol. 5” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.