Przegląd tygodnia #23

Choć najbliższy tydzień jest krótszy i przed nami długi weekend, to nie będzie brakowało spotkań w naszej Bibliotece. Już teraz serdecznie zapraszamy dzieci i dorosłych!

5 czerwca 2023, 18.00

Dyskusyjny Klub Książki

W herbaciarni Czajnik spotyka się Dyskusyjny Klub Książki. Tym razem jego uczestnicy pochylą się nad kolejną powieścią królowej literatury kobiecej Ałbeny Grabowskiej, a dokładnie nad „Lady M”.

Początek spotkania o godz. 18.00

5 czerwca 2023, 18.00

Rozmowy przy kawie

Kolejne spotkanie w Filii nr 9 w ramach Rozmów przy kawie. W trakcie najbliższej prelekcji teolożka Iwona Kuchta, poruszy temat aktu seksualnego jako dar od Boga dla małżonków. Wykład organizowany jest przez Fundację Betlehem Dom Chleba w ramach programu Rodzinny Park Edukacyjny.

Zapraszamy do Filii nr 9 przy ul. Paderewskiego 35 na godz. 18.00

6 czerwca 2023, 17.00

Jak stworzyć własny podcast

Jeśli marzysz o założeniu własnego podcastu i dzieleniu się swoimi myślami, historiami i wiedzą z innymi, to jest doskonała okazja, by nauczyć się wszystkich niezbędnych umiejętności. Podczas 3 spotkań prowadzonych przez Paulinę Świtałę będziemy zgłębiać tajniki podcastingu.

Na warsztaty obowiązują zapisy, pod adresem mailowym: warsztaty@biblioteka.zabrze.pl, a pierwsze zajęcia już 6 czerwca o godzinie 17.00 w Wypożyczalni Popularnonaukowej przy ul. Wyzwolenia 4.

Warsztaty realizowane w ramach projektu „Kryminalne zagadki Śląska vol. 5”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

7 czerwca 2023, 15.00

Quizy w Bibliotece

W Filii nr 20 przy pl. Warszawskim 1 dzieci będą mogły sprawdzić swoją wiedzę podczas przygotowanego specjalnie dla niech quizów. A jak nie będą czegoś wiedzieć, to zawsze będzie możliwość poszukania tej wiedzy w otaczających je książkach.

Spotkanie odbędzie się w ramach projektu „Biblioteka dla wszystkich. Różni. Równi. Ważni”.