Historia prosto z książki

W sobotnie przedpołudnie, 27 maja, przez centrum miasta przespacerowali się czytelnicy retro kryminałów. Poznali bliżej Jendryska i Dehner oraz historię zabrzańskich budynków.

Była to okazja nie tylko do tego, by przybliżyć sobie historię miasta i poszczególnych miejsc, ale także poznać bliżej bohaterów książek, retro kryminałów Moniki Kassner – „Sprawa Rollnika” oraz „Sprawa rodziny Tebbe”. Historie krążyły bowiem wokół losów radcy i detektywa Adolfa Jendryska oraz jego przyjaciółki, angielskiej dziennikarki Lotii Dehner.

Uczestnicy spaceru swoją wycieczkę rozpoczęli w Hotelu Admiraspalast, następnie przeszli na Plac Wolności, stamtąd pod Ratusz, by następnie udać się w stronę Domu Dyrektorów przy ulicy Krakusa oraz Stalowego Domu. Wycieczka skończyła się pod dawnym budynkiem gazowni. Przy okazji poznali i zobaczyli, jak te miejsca kiedyś wyglądały. Szczegółowo wszystko omówiła autorka-przewodniczka Monika Kassner, wspierając się bogatym zbiorem archiwalnych zdjęć.

Spacer śladami Adolfa Jendryska został zorganizowany w ramach projektu „Kryminalne zagadki Śląska vol. 5” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.