Spotkanie jak dobry kryminał

Dlaczego wyspa Wolin jest miejscem akcji najnowszej książki i jak napisać kryminał, by zbrodnia pojawia się dopiero na koniec? Odpowiedzi zdradził Jędrzej Pasierski.

17 maja 2023 r. z naszymi czytelnikami spotkał się autor powieści kryminalnych, Jędrzej Pasierski. Była to świetna okazja do tego, by bliżej poznać jednego z pisarzy, którego książki chętnie są wypożyczane w naszej Bibliotece. Oprócz rozmowy o jego twórczości, dotyczących warsztatu i poszukiwania pomysłów do kolejnych części kryminałów, gdzie główną bohaterką jest komisarz Nina Warwiłow, znalazło się również kilka prywatnych wątków. Uczestnicy mogli poznać między innymi historię o tym, jak prawie autor przeprowadziłby się do Zabrza oraz dlaczego tak bardzo lubi umieszczać akcje swoich historii w małych miasteczkach.

Nie zabrakło także miejsca na pytania, zarówno te z sali, jak i indywidualne oraz podpisywania książek i wspólnym zdjęć.

Zapraszamy do obejrzenia relacji ze spotkania:

Spotkania zrealizowano w ramach projektu „Kryminalne zagadki Śląska vol. 5” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.