Przegląd tygodnia #25

Upalny tydzień obfituje nie tylko w wysokie temperatury, ale i liczne spotkania. Może znajdą się takie, które zmrożą krew w żyłach? Tego nie wiemy, ale jedno z nich na pewno pozwoli schować się przed upałem.

19 czerwca 2023, 18.00

„Granice, czym są i jak wykorzystać je do uczenia odpowiedzialności”

Po raz ostatni przed wakacjami zapraszamy do Filii nr 9 na „Rozmowy przy kawie”. Podczas tego spotkania państwo Anna i Piotr Werwińscy opowiedzą o wyznaczeniu granic i korzyściach wypływających z ich ustawiania.

Początek spotkania o godz. 18.00 w Filie nr 9 przy ul. Paderewskiego 35.

21 czerwca 2023, 15.00

Nauka programowania z Photonami

Programowanie nie musi być straszne, ale za to bardzo pożyteczne. Uczy liczenia, skupienia, przestrzennego myślenia, a wszystko to w formie świetnej zabawy. Zajęcia z robotami odbędą się w Filii nr 20 przy pl. Warszawskim 1.

Nauka programowania dla dzieci w ramach projektu „Biblioteka dla wszystkich. Różni. Równi. Ważni”. Obowiązują zapisy w Filii lub pod numerem tel. 32 271 55 29.

22 czerwca 2023, 17.00

Spotkanie autorskie z Adamem Regiewiczem i premiera ostatniego tomu serii zabrzańskiej „Errata”

Zapraszamy do Pubu Smocze Oko na spotkanie z autorem serii kryminałów, które dzieją się naszym mieście, Adamem Regiewiczem. Będzie okazja by porozmawiać o najnowszej książce – „Errata”, która ma zamknąć pewien rozdział.

Adam Regiewicz – prof. zw. dr hab. nauk humanistycznych w zakresie literaturoznawstwa, filolog i filmoznawca, Dyrektor Instytutu Literaturoznawstwa Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie. Zajmuje się pracami z zakresu komparatystyki kulturowej. Jest także autorem powieści kryminalnych: Kamienica przy Antycznej (2017), Ucieczki Jakuba Krafta oraz cyklu zabrzańskiego Hubertus, Krojcok i Krampus (2021), Post mortem (2022), który zamyka Errata (2023).

Spotkanie realizowane w ramach projektu „Kryminalne zagadki Śląska vol. 5”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

22 czerwca 2023, 17.00

Spotkanie autorskie z Karoliną Janettą

Spotkanie autorskie z debiutująca Karoliną Janettą, połączone będzie z promocją jej książki „Jeszcze jeden raz”.

Karolina Janetta pochodzi z Wodzisławia Śląskiego, obecnie pracuje w katowickiej korporacji, dzięki czemu poznała czym tak naprawdę jest work-life balance. Ukończyła bezpieczeństwo wewnętrzne, to pogłębiło zamiłowanie do poznawania złożonej psychiki kobiecej, co skutecznie wykorzystuje podczas pracy nad powieścią.

Nie ogranicza się do jednego gatunku, gdyż nie lubi szufladkowania, a ciągle żądna zmian łamie wszelkie schematy, by zaskoczyć Czytelnika.

Prywatnie miłośniczka kotów, świeżej kawy i nastrojowej muzyki. Wieczorem entuzjastka suspensu, thrillera i eksploratorka “króliczych nor” Internetu. Zdarza się jej tracić kontakt z rzeczywistością, gdy w ręku dzierży zbyt dobrą książkę.

Zapraszamy na spotkanie w czwartek, 22 czerwca 2023 r., do Filii nr 9 przy ul. Paderewskiego 35. Początek o godzinie 17.00.