Przegląd tygodnia #21

Najbliższy tydzień będzie stał pod znakiem spotkań. Będzie okazja by dowiedzieć się czegoś nowego, pograć w gry planszowe oraz przejść się po Zabrzu i poznać pewne historie, idąc śladami Adolfa Jendryska.

22 maja 2023, 18.00

Wychowanie do wolności i odpowiedzialności

Tradycyjnie już Filia nr 9 przy ul. Paderewskiego 35 zaprasza na spotkanie-wykład. Tym razem w trakcie „Rozmów przy kawie” Małgorzata Kędziorska opowie o wychowaniu do wolności i odpowiedzialności. Spotkanie jest organizowane przez Fundację Betlehem Dom Chleba w ramach programu Rodzinny Park Edukacyjny. Początek o godzinie 18.00.

23 maja 2023, 16.00

Zagraj z nami

Wypożyczalnia Popularnonaukowa przy ul. Wyzwolenia 4 zaprasza na spotkanie przy planszówkach. To idealna okazja, by pograć z innymi w gry, które już się znam lub poznać coś nowego. Zapraszamy! Zaczynamy już o godzinie 16.00.

Spotkanie przy grach planszowych odbędzie się w ramach projektu „Biblioteka dla wszystkich. Różni. Równi. Ważni”.

24 maja 2023, 15.00

Nauka programowania z Photonami

Programowanie nie musi być straszne, ale za to bardzo pożyteczne. Uczy liczenia, skupienia, przestrzennego myślenia, a wszystko to w formie świetnej zabawy. Zajęcia z robotami odbędą się w Filii nr 20 przy pl. Warszawskim 1.

Nauka programowania dla dzieci w ramach projektu „Biblioteka dla wszystkich. Różni. Równi. Ważni”. Obowiązują zapisy w Filii lub pod numerem tel. 32 271 55 29.

27 maja 2023, 11.00

Śladami Adolfa Jendryska

Uczestnicy przejdą śladami radcy i detektywa Adolfa Jendryska oraz jego przyjaciółki angielskiej dziennikarki Lotti Dehner, bohaterów z książek Moniki Kassner – „Sprawa Rollnika” i „Sprawa rodziny Tebbe”. Obie te powieści dzieją się w Zabrzu. Spacer, który poprowadzi autorka retro kryminałów rozpocznie się pod Admiralspalast Hotel, potem zwiedzimy centrum i Peter Paul Platz, czyli dzisiejszy Plac Wolności, a skończymy na Zandce w okolicach Domu Dwóch Dyrektorów i Alei Platanów

Zaczynamy o godzinie 11.00. Zbiórka przy Hotelu Admiralspalast.

Spotkanie realizowane w ramach projektu „Kryminalne zagadki Śląska vol. 5”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.