Przegląd tygodnia #17

Spotkaniami autorskimi stoi najbliższy tydzień. Zapraszamy dzieci i dorosłych. Dwa popołudnia, w trakcie których każdy znajdzie coś dla siebie. Będą też warsztaty oraz spotkanie z planszówkami.

25 kwietnia 2023, 16.00

Zagraj z nami

Zapraszamy do naszej Wypożyczalni Popularnonaukowej przy ul. Wyzwolenia 4, by wspólnie pograć w różne gry planszowe oraz karciane. Startujemy o godz. 16.00.

Spotkanie przy grach planszowych w ramach projektu „Biblioteka dla wszystkich. Różni. Równi. Ważni”.

25 kwietnia 2023, 17.00

Spotkanie autorskie z Tomaszem Samojlikiem

Dzieci i rodzice znający historię żubra Pompika czy Detektywa Wróbla nie mogą ominąć tego spotkania. Już we wtorek naszą Filię nr 11 przy ul. Wolności 177 odwiedzi Tomasz Samojlik – biolog, rysownik oraz autor komiksów i książek dla dzieci, popularyzator wiedzy o przyrodzie.

Spotkanie realizowane w ramach projektu „Książka na szóstkę – wypełniamy pustkę”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

27 kwietnia 2023, 17.00

Spotkanie autorskie z Markiem Blautem

W czwartek szykuje się kolejne spotkanie autorskie w ramach „Kryminalnych zagadek Śląska vol.5”. Zapraszamy do Wypożyczalni Popularnonaukowej (ul. Wyzwolenia 4) na spotkanie autorskie z Markiem Blautem, autorem książki „Depozyt. Historia niezwykłego znaleziska dokonanego w carskiej Rosji”.

Marek Blaut z wykształcenia jest prawnikiem, ale pracował również jako górnik, piekarz, dziennikarz czy realizator filmów edukacyjnych. Zadebiutował w 2004 r. powieścią political fiction „Dolina-4”, wydał także trzy tomy felietonów społeczno-obyczajowych: „Jezd dobże” (2005), „Zapiski” (2013) oraz „Ludzie, ludzie” (2017), które publikowane były na łamach „Dziennika Zachodniego”. W 2019 r. pod pseudonimem J.M. Zły wydał powieść satyryczną „System”.

Spotkanie realizowane w ramach projektu „Kryminalne zagadki Śląska vol. 5”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

27 kwietnia 2023, 17.00

Kryminalne ślady przeszłości

Startujemy z kolejną edycją warsztatów kryminalno-pisarskich. Motywem przewodnim spotkań będzie „przeszłość i historia”, a poprowadzi je autor powieści kryminalnych – Adam Regiewicz. Obowiązują zapisy pod adresem mailowym: warsztaty@biblioteka.zabrze.pl.

Warsztaty realizowane w ramach projektu „Kryminalne zagadki Śląska vol. 5”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.