Kryminalne zagadki Śląska vol. 4 – 2022

Kryminalne zagadki Śląska vol. 4 to kontynuacja projektu, który jest najbardziej rozpoznawalnym na zewnątrz działaniem naszej instytucji, trafiając w potrzeby czytelnicze mieszkańców. Projekt ma na celu rozszerzenie usług biblioteki i dostosowanie ich do potrzeb oraz oczekiwań mieszkańców.

W realizacji zadania chcemy wyjść poza mury biblioteki i przeprowadzić wydarzenia w szeroko rozumianej przestrzeni miejskiej. Na jego program złożą się imprezy mające zarówno tradycyjną formę promocji czytelnictwa, czyli spotkania autorskie oraz warsztaty, jak i nowatorską, takie jak podcasty kryminalne czy warsztaty pisarskie. Najwięcej wydarzeń będzie kierowanych do młodzieży, której chcemy pokazać, że udział w wydarzeniach bibliotecznych może być ekscytującą formą rozrywki oraz spędzania wolnego czasu.

Do Zabrza zaprosimy m.in. Alka Rogozińsiego, Maxa Czornyja, Piotra Wójcika, Hannibala Smoke, Igora Brejdygant. Pojawi się także blok „ Po drugiej stronie kryminalnej fikcji”, w której spotykać będziemy się z osobami, na co dzień zajmującymi się zbrodniami i przestępczością.

Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Czornyj z krwi i kości

Tajemnicze, mroczne, dramatyczne – takie są książki Maxa Czornyja. Samo spotkanie autorskie było całkowitą przeciwnością i okazją poznania osoby, który stoi za historiami o Eryku Derylu.

Przegląd tygodnia #26

Na rozpoczęcie wakacji – mocne uderzenie. Gościem naszej Biblioteki w tym tygodniu będzie jeden z najbardziej popularnych autorów książek kryminalnych. Nie możecie tego przegapić!

Zostań podcasterem z Biblioteką

Jak mówić, by było o czym opowiadać i żeby znalazły się osoby, które będą chciały tego słuchać. Zapraszamy na warsztaty tworzenia podcastów.

Spotkanie ze smakiem

Jak jedzą głowy państw reżimowych, do których nikt nie ma dostępu i ważniejsze, jak dotrzeć do tych osób by zebrać informacje? Przepis zna pisarz – Witold Szabłowski.