Kryminalne zagadki Śląska vol. 4 – 2022

Kryminalne zagadki Śląska vol. 4 to kontynuacja projektu, który jest najbardziej rozpoznawalnym na zewnątrz działaniem naszej instytucji, trafiając w potrzeby czytelnicze mieszkańców. Projekt ma na celu rozszerzenie usług biblioteki i dostosowanie ich do potrzeb oraz oczekiwań mieszkańców.

W realizacji zadania chcemy wyjść poza mury biblioteki i przeprowadzić wydarzenia w szeroko rozumianej przestrzeni miejskiej. Na jego program złożą się imprezy mające zarówno tradycyjną formę promocji czytelnictwa, czyli spotkania autorskie oraz warsztaty, jak i nowatorską, takie jak podcasty kryminalne czy warsztaty pisarskie. Najwięcej wydarzeń będzie kierowanych do młodzieży, której chcemy pokazać, że udział w wydarzeniach bibliotecznych może być ekscytującą formą rozrywki oraz spędzania wolnego czasu.

Do Zabrza zaprosimy m.in. Alka Rogozińsiego, Maxa Czornyja, Piotra Wójcika, Hannibala Smoke, Igora Brejdygant. Pojawi się także blok „ Po drugiej stronie kryminalnej fikcji”, w której spotykać będziemy się z osobami, na co dzień zajmującymi się zbrodniami i przestępczością.

Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Powiązane wpisy

Czornyj z krwi i kości

Czornyj z krwi i kości

Tajemnicze, mroczne, dramatyczne – takie są książki Maxa Czornyja. Samo spotkanie autorskie było całkowitą przeciwnością i okazją poznania osoby, który stoi za historiami o Eryku Derylu.

Przegląd tygodnia #26

Przegląd tygodnia #26

Na rozpoczęcie wakacji – mocne uderzenie. Gościem naszej Biblioteki w tym tygodniu będzie jeden z najbardziej popularnych autorów książek kryminalnych. Nie możecie tego przegapić!

Zostań podcasterem z Biblioteką

Zostań podcasterem z Biblioteką

Jak mówić, by było o czym opowiadać i żeby znalazły się osoby, które będą chciały tego słuchać. Zapraszamy na warsztaty tworzenia podcastów.

Spotkanie ze smakiem

Spotkanie ze smakiem

Jak jedzą głowy państw reżimowych, do których nikt nie ma dostępu i ważniejsze, jak dotrzeć do tych osób by zebrać informacje? Przepis zna pisarz – Witold Szabłowski.