Zostań podcasterem z Biblioteką

Jak mówić, by było o czym opowiadać i żeby znalazły się osoby, które będą chciały tego słuchać. Zapraszamy na warsztaty tworzenia podcastów.

Warsztaty dedykowane są przede wszystkim do młodzieży, ale udział w nich może wziąć tak naprawdę każdy, kto ma coś do powiedzenia w kwestii literatury sensacyjnej i kryminalnej.

Warsztaty poprowadzi Paulina Świtała, zawodowo związana z Wydziałem Humanistycznym i Biurem Działalności Studenckiej Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Producent warsztatów Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE oraz koordynator Forum Festiwali Nauki w Polsce. Autorka reportaży o tematyce społecznej, programów publicystyczno-naukowych i edukacyjnych. Szkoleniowiec z zakresu komunikacji, autoprezentacji, wystąpień publicznych, nowych mediów i strategii budowania wizerunku.

W pierwszej części warsztatów skupimy się na przekazaniu uczestnikom wiedzy teoretycznej i praktycznej z zakresu komunikacji: m.in. jak poprawnie mówić i dobrze brzmieć, jak przeprowadzić rozmowy indywidualne i z gośćmi, ale też pokażemy, jak nagrywać, montować i promować podcast. W drugiej zajmiemy się tworzeniem podcastów, których tematem będzie literatura kryminalna.

Warsztaty będą realizowane w ramach projektu „Kryminalne zagadki Śląska vol. 4”, dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Przewidziano 4 spotkania, które odbędą się 1, 8, 15 i 22 czerwca w Wypożyczalni Popularnonaukowej (ul. Wyzwolenia 4). Liczba miejsc jest ograniczona. Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres mailowy: warsztaty@biblioteka.zabrze.pl. Udział w warsztatach jest bezpłatny. Zapraszamy!