Sztuka konsumowania zbrodni

Czterokrotnie pochylili się nad kryminałem i sztuką pisania tego rodzaju powieści. Warsztaty pisania oparte były tym razem o kulinarne wątki.

Warsztaty podzielone były na różne bloki tematyczne, by w ten sposób jeszcze dokładniej omówić sztukę pisania i połączyć ją z kryminalną treścią i… konsumpcją. Kolejne spotkania poświęcone były bowiem jedzeniu w czasie wolnym, mitologii krwi, przestrzeniom kulinarnym w kryminałach oraz ludzkiemu ciału.

Zajęcia rozpoczynały się od sprawdzenia „zadania domowego”, które polegało na napisaniu krótkiego tekstu, nawiązującego do tematu poprzednich zajęć. Następnie omawiane było kolejne zagadnienie, ukazując w ten sposób jak mało rzucające się w oczy szczegóły, które w książkach są naprawdę istotne i przemyślane przez autora kryminałów, nadające głębie napisanym powieścią.

Warsztaty poprowadził Adam Regiewicz, literaturoznawca i pisarz książek kryminalnych, w tym powieści, których akcja dzieje się w Zabrzu.

Zrealizowano w ramach projektu  „Kryminalne zagadki Śląska vol. 4”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.