Przegląd tygodnia #37

W tym tygodniu zapraszamy do DOK-u w Grzybowicach oraz Aresztu Śledczego. Przed nami bluesowy koncert, a następnego dnia spotkanie z autorką popularnego kryminalnego podcastu.

16 września 2022, 19.00

To mi w duszy gra, czyli bluesowy wrzesień

Miejska Biblioteka Publiczna oraz Dzielnicowy Ośrodek Kultury w Grzybowicach zapraszają na koncert zespołu Blue Dragonfly.

„To mi w duszy gra, czyli bluesowy wrzesień” to improwizowany koncert w formie Jam session w wykonaniu grzybowskiego zespołu Blue Dragonfly. Zespół muzyczno – wokalny „Blue Dragonfly” powstał w 2013r. Tworzy go grupa ludzi, którym muzyka towarzyszy od zawsze. W jego skład wchodzą dwie wokalistki, gitara elektroakustyczna oraz basowa. Grają utwory lat 80 i 90 oraz najnowsze w ciekawych, niespotykanych aranżacjach. Tworzą również swoją muzykę i piszą teksty.

Zapraszamy w piątek, 16 września 2022 r. o godz 19.00 do Dzielnicowego Ośrodka Kultury w Grzybowicach przy ul. Badestinusa 60.

Koncert jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Kultura- Interwencje. Edycja 2022.

17 września 2022, 17.00

Po drugiej stronie kryminalnej fikcji

Miejska Biblioteka Publiczna w Zabrzu zaprasza na spotkanie „Po drugiej stronie kryminalnej fikcji”. W niecodziennej scenerii aresztu śledczego porozmawiamy z Prokurator Joanną Smorczewską, rzecznikiem prasowym Prokuratury Okręgowej w Gliwicach oraz Justyną Mazur, autorką podcastu „Piąte: nie zabijaj”. Spotkanie poprowadzi Wojciech Żegolewski, który będzie pytał naszych gości o specyfikę ich pracy,. Podczas spotkania zostanie też przybliżona sprawa „Podpalacz z Jastrzębia”.

Wstęp jest wolny, natomiast ze względu na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują zapisy. Zgłaszać należy się drogą mailową, pisząc na adres: warsztaty@biblioteka.zabrze.pl, podając w tytule: „Po drugiej stronie kryminalnej fikcji”.

Zapraszamy w sobotę, 17 września 2022 r. na godzinę 17.00 do Aresztu Śledczego przy ul. Sądowej 1.

Spotkanie realizowane w ramach projektu „Kryminalne zagadki Śląska vol.4”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.