Przegląd tygodnia #41

Kumulacja wydarzeń! Będzie się działo przez najbliższe dni, a różnorodność propozycji spowoduje, że na pewno każdy znajdzie coś dla siebie w tym przeglądzie. Zapraszamy!

10 października 2022, 17.00

Wernisaż wystawy Jadwigi Fastnacht

Zaczynamy od wernisażu, który tradycyjnie odbędzie się w Filii nr 2 przy ul. Bytomskiej 28. Będzie to okazja zobaczyć obrazy jednej z uczestniczek zajęć Grupy 18 – „Obsydian”.

13 października 2022, 16.00

Warsztaty „Co i jak czytać dziecku”

Podczas trzecich warsztatów spotykamy się z Malwiną Kożurno, lektorką, animatorką, która współpracuje z autorką książek dla dzieci i młodzieży, Renatą Piątkowską. Czyta na spotkaniach autorskich, nagrywa audiobooki, prowadzi warsztaty lektorskie dla dzieci, młodzieży i dorosłych. W trakcie warsztatów spróbujemy odpowiedzieć na pytanie „Jak czytać, żeby być słuchanym”?

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, konieczna jest wcześniejsza rezerwacja pod numerem telefonu (32) 630 32 33 lub mailowo: warsztaty@biblioteka.zabrze.pl.

Warsztaty odbędą się w Centrum Rozwoju Rodziny przy ul. Park Hutniczy 8.

Spotkanie w ramach projektu „Książka na szóstkę – wypełniamy pustkę”, dofinansowanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

13 października 2022, 17.00

Spotkanie autorskie z Moniką Kassner

Nie może zabraknąć w tygodniu również i spotkań. Zapraszamy na spotkanie autorskie z Moniką Kassner, które będzie połączone z premierą jej najnowszej książki  „Sprawa rodziny Tebbe. Kolacja z mumią”. Monika Kassner jest historyczką, polonistką, działaczką społeczna, dziennikarką pisząca po śląsku, czynną nauczycielką, a także autorką poczytnych książek dla dzieci: „Zaginione perły księżnej Daisy” oraz „Ludzie, których powinieneś znać, bo zmienili świat”. Pisze również kryminały retro dla dorosłych o przygodach lipińskiego radcy Adolfa Jendryska. Dotychczas powstały „Sprawa Salzmanna. Trup, którego nie było”, „Sprawa Rollnika. Zbrodnia prawie doskonała” oraz najnowszy – „Sprawa rodziny Tebbe. Kolacja z mumią”. Laureatka pierwszej nagrody w ramach IX edycji konkursu na Jednoaktówkę po śląsku oraz konkursu na opowiadanie kryminalne w ramach Międzynarodowego Festiwalu Kryminału Wrocław 2022.

Zapraszamy do Centrum Usług Społecznych przy ul. Stalmacha 7.

Spotkanie w ramach projektu „Kryminalne zagadki Ślaska vol.4”, dofinansowanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa  Narodowego.

14 października 2022, 18.00

Graj w planszówki

Szykuje się popołudnie w trakcie którego trzeba będzie wydostać się z „Mrocznego Zamku”,  lub zostać najlepszym plantatorem w „Santiago” albo jako strażak uratować wszystkich w „Ognistym Podmuchu”.

Na spotkanie z grami zapraszamy wszystkich, zarówno tych znających się jak i osoby, które jeszcze nigdy nie grały w planszówki. Wyjaśnimy, wytłumaczymy i gwarantujemy świetną zabawę. Widzimy się w Dzielnicowym Ośrodku Kultury w Grzybowicach w piątek, 14 października o godz. 18.00.

Cykl imprez organizowanych w ramach projektu „Grzybowice – tu wszystko gra”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Kultura-Interwencje. Edycja 2022.