Filia nr 15


Adres
ul. prof. Henryka Jordana 52
41-813 Zabrze-Helenka
Nr telefonu
(+48 32) 272 24 60
Kierownik
mgr Jolanta Kornacka-Klein
Pn 10:0018:00
Wt 10:0018:00
Śr 10:0018:00
Cz 10:0015:00
Pt 10:0018:00
Sb 9:0013:00
Nd

Wypożyczalnia (z czytelnią) uniwersalna dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

 

Dodatkowe informacje

  • Stanowiska komputerowe dla czytelników: 1
  • Filia przystosowana dla osób poruszających się na wózkach

Dojazd środkami komunikacji publicznej

Najbliższe przystanki:  


Powiązane wpisy

Kundel bury fajny pies

Kundel bury fajny pies

Jest taki jeden miesiąc, kiedy ludzka troska kieruje się szczególnie ku naszym braciom mniejszym. Nie tylko tym czworonożnym, ale także tym skrzydlatym, płetwiastym, rogatym, czterokopytnym czy futerkowym.

Moc relacji

Moc relacji

„Im więcej będzie dzieci kochanych i szanowanych, tym lepszy będzie świat”. To słowa naszego gościa, Urszuli Sołtys-Pary, autorki książki „Moc relacji. Jak się dogadać z dzieckiem, by zyskać spokój”.

Poznajcie Hałabałę

Poznajcie Hałabałę

Książki sprawiają, że ich bohaterzy zaczynają nam towarzyszyć na co dzień. Tak niewątpliwie czują się przedszkolaki, którzy dzięki wspólnemu projektowi z Biblioteką, poznali Hałabałę i jego przygody.

Położna – zawód z pasją

Położna – zawód z pasją

Filia nr 15 w Helence znana jest już ze swojej gościnności. Wiedzą o tym uczniowie z zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej nr 33, którzy biorą udział w cyklicznej akcji „Spotkania z ciekawymi ludźmi”. Tym razem 6 marca 2020 r. spotkali się z położną.

Książka czy film?

Książka czy film?

Co jest lepsze albo po co najpierw sięgnąć, to pytania, które zawsze wzbudzają dyskusje wśród czytelników. 20 lutego br. odpowiedzi na nie szukali seniorzy z Filii nr 15, w ramach cyklu spotkań: „Za regałem: senior w bibliotece”.

Seniorzy się spotykają i prezenty powstają…

Seniorzy się spotykają i prezenty powstają…

23 stycznia w filii nr 15 MBP w Zabrzu-Helence odbyło się kolejne, a pierwsze w tym roku kalendarzowym spotkanie z cyklu: „Za regałem: senior w bibliotece”. Tym razem tematem przewodnim były prezenty.

„Spotkań z bajką” ciąg dalszy

„Spotkań z bajką” ciąg dalszy

W dniach 16 – 17 września br. w filii nr 15 MBP w Zabrzu-Helence ruszyła druga odsłona akcji pod hasłem „Spotkania z bajką”, w której już kolejny rok uczestniczą przedszkolaki z „Chatki Niedźwiadka”. Wypoczęte po wakacjach maluchy, spragnione nowych przygód ulubionych, książkowych bohaterów, odwiedziły progi naszej filii w poniedziałkowy i wtorkowy poranek. Wraz z pierwszym […]