Filia nr 15


Adres
ul. prof. Henryka Jordana 52
41-813 Zabrze-Helenka
Nr telefonu
(+48 32) 272 24 60
Kierownik
mgr Jolanta Kornacka-Klein
Pn 10:0018:00
Wt 10:0018:00
Śr 10:0018:00
Cz 10:0015:00
Pt 10:0018:00
Sb 9:0013:00
Nd

Wypożyczalnia (z czytelnią) uniwersalna dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

 

Dodatkowe informacje

  • Stanowiska komputerowe dla czytelników: 1
  • Filia przystosowana dla osób poruszających się na wózkach

Dojazd środkami komunikacji publicznej

Najbliższe przystanki:  


Powiązane wpisy

Moc relacji

Moc relacji

„Im więcej będzie dzieci kochanych i szanowanych, tym lepszy będzie świat”. To słowa naszego gościa, Urszuli Sołtys-Pary, autorki książki „Moc relacji. Jak się dogadać z dzieckiem, by zyskać spokój”.

Poznajcie Hałabałę

Poznajcie Hałabałę

Książki sprawiają, że ich bohaterzy zaczynają nam towarzyszyć na co dzień. Tak niewątpliwie czują się przedszkolaki, którzy dzięki wspólnemu projektowi z Biblioteką, poznali Hałabałę i jego przygody.

Położna – zawód z pasją

Położna – zawód z pasją

Filia nr 15 w Helence znana jest już ze swojej gościnności. Wiedzą o tym uczniowie z zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej nr 33, którzy biorą udział w cyklicznej akcji „Spotkania z ciekawymi ludźmi”. Tym razem 6 marca 2020 r. spotkali się z położną.

Książka czy film?

Książka czy film?

Co jest lepsze albo po co najpierw sięgnąć, to pytania, które zawsze wzbudzają dyskusje wśród czytelników. 20 lutego br. odpowiedzi na nie szukali seniorzy z Filii nr 15, w ramach cyklu spotkań: „Za regałem: senior w bibliotece”.

Seniorzy się spotykają i prezenty powstają…

Seniorzy się spotykają i prezenty powstają…

23 stycznia w filii nr 15 MBP w Zabrzu-Helence odbyło się kolejne, a pierwsze w tym roku kalendarzowym spotkanie z cyklu: „Za regałem: senior w bibliotece”. Tym razem tematem przewodnim były prezenty.

„Spotkań z bajką” ciąg dalszy

„Spotkań z bajką” ciąg dalszy

W dniach 16 – 17 września br. w filii nr 15 MBP w Zabrzu-Helence ruszyła druga odsłona akcji pod hasłem „Spotkania z bajką”, w której już kolejny rok uczestniczą przedszkolaki z „Chatki Niedźwiadka”. Wypoczęte po wakacjach maluchy, spragnione nowych przygód ulubionych, książkowych bohaterów, odwiedziły progi naszej filii w poniedziałkowy i wtorkowy poranek. Wraz z pierwszym […]

Kobieta z lasu, czyli spotkanie z panią leśnik

Kobieta z lasu, czyli spotkanie z panią leśnik

W ramach cyklicznej akcji „Spotkania z ciekawymi ludźmi”, 18 czerwca br. filia nr 15 MBP w Zabrzu-Helence zaprosiła uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 33 na ostatnie już w tym roku szkolnym spotkanie. Tym razem gościliśmy panią leśnik, która w nawiązaniu do Tygodnia Ochrony Środowiska opowiadała dzieciom o lesie i jego mieszkańcach.

Dzieci dzieciom w przedstawieniu „Śpiąca Królewna”

Dzieci dzieciom w przedstawieniu „Śpiąca Królewna”

W nawiązaniu do zbliżającego się Dnia Dziecka oraz jako podsumowanie całorocznych spotkań z bajką bibliotekarki z filii nr 15 MBP w Zabrzu zorganizowały w dniu 30 maja br. spotkanie przedszkolaków (z Przedszkola nr 6 w Zabrzu-Helence) z grupą teatralną z SP nr 43 w Bytomiu-Stolarzowicach.