Spotkania z ciekawymi ludźmi w filii nr 15

Zadbane ciało czyli spotkanie z kosmetyczką

Z nastaniem nowego roku szkolnego filia nr 15 MBP w Zabrzu-Helence kontynuuje akcję „Spotkania z ciekawymi ludźmi”. 10 października br. powitaliśmy uczniów z SP nr 33 w Zabrzu, starszych o kolejną klasę i bogatszych o zdobytą wiedzę. Tym razem zaprosiliśmy ich na spotkanie z kosmetyczką.

Pani Daria Waszut pracuje w Salonie Kosmetycznym „Wiola” w Zabrzu i specjalizuje się w kosmetyce całego ciała. Wyjaśniła dzieciom, na czym polega wykonywanie tego zawodu i jakie umiejętności należy rozwijać, aby realizować się w tej profesji.

Pani kosmetyczka prowadziła z uczniami niezwykle żywą dyskusję na temat higieny ciała, a oni bardzo chętnie dzielili się spostrzeżeniami i uwagami oraz opowiadali o swoich nawykach zdrowotnych. Nasz gość wyjaśnił, w jaki sposób nie tylko dbać o skórę, ale także jak to robić w zależności od pory roku, co jest bardzo ważne w naszym klimacie.

Pani Daria zaprezentowała akcesoria kosmetyczne oraz próbki produktów do pielęgnacji i makijażu, co spotkało się z ogromną ciekawością dzieci, które zadawały wiele dociekliwych pytań związanych z użyciem i zastosowaniem wszystkich przedstawionych gadżetów.

Uczniowie poznali znaczenie trudnych słów związanych z zawodem kosmetyczki, takich jak: filtry UV, wzorniki barw, kosmetyki hipoalergiczne, dermatologia i estetyka.

Z zainteresowaniem oglądali także książki z dziedziny kosmetyki oraz higieny ciała, które znajdują się w naszej filii.

Aby poczuć smak pracy kosmetyczki, każdy uczestnik spotkania ozdobił lakierem i brokatem odrysowaną na kartce papieru własną dłoń. Podsumowaniem zdobytej wiedzy było rozwiązanie krzyżówki z zakresu pielęgnacji i higieny.