O ważnych sprawach w bajkowym klimacie

Takie odwiedziny bardzo lubimy! Przedszkolaki, które nas odwiedzają mogą liczyć na naprawdę miło spędzony czas, połączony z nauką.

Nie oceniaj innych po pozorach i dotrzymuj złożonych obietnic – o tych ważnych sprawach dowiedziały się dzieci z Przedszkola nr 38, podczas oglądania inscenizacji „Żabiego Księcia”, w wykonaniu bibliotekarek z Filii nr 15.

Forma przedstawienia teatralnego łączy poznawanie literatury i dobrej zabawy oraz pogłębia wiedzę młodych widzów na temat ważnych, życiowych spraw. Powszechna to bowiem prawda, że w bajkach kryje się cały świat ponadczasowych nauk, które tylko czekają na odkrycie przez kolejne pokolenia dzieci.  Literatura stwarza przestrzeń dialogu z młodym człowiekiem, dostarcza wzorów do naśladowania, uczy rozpoznawania i nazywania emocji. Można się przy tych wszystkich ważnych zagadnieniach także dobrze bawić, o czym przekonali się zarówno widzowie, jak i aktorki, podczas inscenizacji tej znanej bajki.