Czytelnia Ogólna i Prasy


Adres
ul. Wyzwolenia 4
41-800 Zabrze
Nr telefonu
(+48 32) 271 19 80
Kierownik
mgr Sylwia Grzegorzyca-Konsek
Pn 10:0018:00
Wt 9:0018:00
Śr 9:0018:00
Cz 12:0015:00
Pt 9:0018:00
Sb 9:0013:00
Nd

Czytelnia Ogólna i Prasy mieści się w centrum Zabrza. Na miejscu można poczytać czasopisma – to prasa codzienna, tygodniki, miesięczniki, czasopisma popularnonaukowe i branżowe. Ogółem dostępnych jest prawie 80 tytułów. Poza tym również na miejscu można skorzystać z księgozbioru naukowego – są to przede wszystkim słowniki, encyklopedie, leksykony – a także działu Silesiana, gromadzącego publikacje dotyczące Śląska. Istnieje również możliwość wypożyczenia książek, są to przede wszystkim pozycje popularnonaukowe. W Czytelni Ogólnej i Prasy odbywają się cyklicznie spotkania autorskie, wystawy, finały konkursów bibliotecznych i inne imprezy zabrzańskiej MBP. Organizowane są także lekcje biblioteczne dla młodzieży.

 Dodatkowe usługi

  • Usługi bibliograficzne

 

Dodatkowe informacje

  • Stanowiska komputerowe dla czytelników: 4

Dojazd środkami komunikacji publicznej

Najbliższe przystanki:  


Powiązane wpisy

A ty dokąd? Do Zabrza!

A ty dokąd? Do Zabrza!

17.01.2019, godz. 17:00

Bohaterką pierwszego w tym roku spotkania autorskiego będzie Danuta Sadownik – autorka powieści „A ty dokąd?”, „Gdzie jesteś?” i „Szkolne tango”. Zapraszamy w czwartek – 17 stycznia o 17:00 do Czytelni Ogólnej i Prasy.

Amerykanie na ekranie

Amerykanie na ekranie

Przed kilku laty w Zabrzu działał Klub Filmowo-Literacki „Dyskurs” współorganizowany przez naszą bibliotekę i kino „Roma”. W ramach projektu „Born in the U.S.A.” MBP w Zabrzu nawiązała do tej tradycji.

Zawirowania wieku dojrzewania

Zawirowania wieku dojrzewania

Od końca października prawie do połowy grudnia br. w Czytelni Ogólnej i Prasy MBP w Zabrzu odbył się cykl sześciu warsztatów dla młodzieży pod wspólnym tytułem „Czytając – czytam świat”.

Pierwszy był Marek Krajewski

Pierwszy był Marek Krajewski

To on wprowadził kryminał na polskie uniwersytety – twierdzi Adam Regiewicz, gość projektu „Kryminalne zagadki Śląska”, z którym spotkaliśmy się w czwartek, 22 listopada br. w Czytelni Ogólnej i Prasy MBP w Zabrzu.

Greyhound – taki amerykański pekaes

Greyhound – taki amerykański pekaes

Niezwykła zwykła. Marek Kosma Cieśliński od lat zafascynowany jest prowincją Stanów Zjednoczonych. Zjeździł ją wszerz i wzdłuż, podróżując popularnymi liniami autobusowymi Greyhound.

Stworoki już wiszą

Stworoki już wiszą

W piątek, 9 listopada br., w Czytelni Ogólnej i Prasy MBP w Zabrzu otwarta została wystawa będąca pokłosiem zorganizowanego przez zabrzańską bibliotekę wojewódzkiego konkursu dla uczniów szkół plastycznych „Skarbnik, utopce, beboki i inni mieszkańcy śląskiej wyobraźni”.

Sekielski, sąsiad Sienkiewicza

Sekielski, sąsiad Sienkiewicza

Bydgoszczanin z urodzenia, teraz mieszkaniec Podlasia. Kto by pomyślał? Tomasz Sekielski na ogół kojarzy się z warszawskim „wilkiem”, który zrobił błyskawiczną karierę w mediach i dynamicznie prze do przodu. A skąd Sienkiewicz? Poczytajcie…

Ech, ty torbo malowana!

Ech, ty torbo malowana!

Po tych zajęciach ich uczestniczki poszły z torbami. Dosłownie. A na torbach beboki, Meluzyny, Skarbniki i inne śląskie stworoki.