Wypożyczalnia Popularnonaukowa zaprasza!

Jedna nazwa – trzy różne Filie. Związane są ze sobą sąsiedzko lub tematycznie. Do tego bogaty księgozbiór, który zainteresuje każdego. Zapraszamy na ul. Wyzwolenia 4.

Czytelnia Ogólna i Prasy znana jest już dość dobrze. To miejsce, gdzie można było poczytać gazety, zajrzeć do naukowych, specjalistycznych książek czy w czwartkowe popołudnie obejrzeć film w ramach Dyskursu Filmowo-Literarckiego. Teraz trochę się tam pozmieniało i jest ona obecnie głównym trzonem tworzącym Wypożyczalnie Popularnonaukową.

Chwilowo, z powodu stanu zagrożenia epidemicznego, nie ma możliwości korzystania ze zbiorów na miejscu, ale jest za to wiele innych rozwiązań. Przede wszystkim, prawie wszystkie książki można wypożyczyć. Na półkach znajduje się ponad 23 tysiące książek. Oprócz rozbudowanego księgozbioru naukowego, czytelnik może przebierać w reportażach, biografiach, literaturze faktu czy poradnikach i przewodnikach.

Pod tą ogólną nazwą kryje się jeszcze księgozbiór Filii nr 13 oraz audiobooki z Filii nr 12 – Filii „książki mówionej”. Wypożyczyć można także czasopisma. Na co dzień funkcjonuje tam również pracownia regionalna, czyli największy zbiór silesianów w Zabrzu, w którym znajdują się książki o naszym mieście i regionie oraz archiwalne numery lokalnych gazet.

Na pewno warto odwiedzić to miejsce, a co dokładniej można tam czeka na czytelników? O tym w krótkim filmie przygotowanym przez nas dla Was:

Skip to content