Tam, gdzie jabłka, tam i muszki owocówki

Danuta Sadownik – jeleniogórzanka – jest z zawodu psychologiem kultury, psychoterapeutką, nauczycielem szkolnym i akademickim. Pierwszą swoją powieść zatytułowaną „A ty dokąd?” wydała w 2016 roku – potem było „Szkolne tango”, „Gdzie jesteś?” i ostatnie „Muszki owocówki”. Tworzy prozę, którą można określić mianem psychologicznej, z wyraziście i głęboko zarysowanymi postaciami bohaterów. Przede wszystkim bohaterek, bo nie da się ukryć, że kobiety dominują w literackim uniwersum Danuty Sadownik. Trzy – Iga, Agata i Katarzyna – są bohaterkami powieści ze znakiem zapytania, czyli „A ty dokąd?” i „Gdzie jesteś?”.

Iga, Agata i Katarzyna dorastają w całkowicie odmiennych rodzinach, a mimo to mają ze sobą bardzo wiele wspólnego. Lekarka, perkusistka i maturzystka, z pozoru trzy zupełnie różne światy, a jednak potrafią znaleźć nić porozumienia. Każda z nich musi ciężko pracować na własne miejsce w społeczeństwie, w którym rządzą prawa i kaprysy innych – rodziców, mężczyzn, tłumu… Seria niespodziewanych spotkań zbliża kobiety i pozwala im odkryć w sobie pragnienia głęboko ukrywane przed światem – czytamy w notce wydawniczej.

Jedna z bohaterek rozładowuje swoje emocje energicznie gryząc jabłka i jedząc je w sporych ilościach. W czasie spotkania w zabrzańskiej Czytelni Ogólnej i Prasy nie mogło zatem zabraknąć talerza z tymi owocami, których smakoszką okazuje się także Pani Danuta. A jak jabłka, to i „Muszki owocówki”. Najnowsza książka autorki traktuje o uzależnieniach, a jej bohaterami są członkowie grupy terapeutycznej w jednym ze szpitali.

A co teraz? Na wydanie czeka kolejna powieść Danuty Sadownik pod roboczym tytułem – właśnie – „A co teraz?”. Będzie to trzeci tom z bohaterkami Igą, Agatą i Katarzyną, zamykający tę trylogię. Czekamy z niecierpliwością!