Przyjdź i poczytaj

Od stycznia ponownie będzie dostępna prasa. Z zachowaniem reżimu sanitarnego, czasopisma będzie można poczytać na miejscu. Niektóre numery archiwalne będzie można także wypożyczyć.

Od nowego roku wracamy do możliwości przeglądania codziennej prasy. Czytelnia będzie czynna od poniedziałku do piątku przy ul. Wyzwolenia 2. Poniżej przedstawiamy aktualną listę 20 tytułów dostępnych tylko na miejscu:

• Angora
  • Auto świat
  • Do rzeczy
  • Dziennik. Gazeta Prawna
  • Dziennik Zachodni
  • Fakt
  • Gazeta Polska – codziennie
  • Gazeta Polska – tygodnik
  • Gazeta Wyborcza
  • Głos Zabrza i Rudy Śląskiej
  • Gość Niedzielny – Mutacja Gliwicka
  • Nasz Dziennik
  • Newsweek Polska
  • Polityka
  • Przegląd Sportowy
  • Rzeczpospolita
  • Sieci
  • Sport
  • Super Express
  • Tygodnik Powszechny

W ofercie są także czasopisma, które wychodzą rzadziej, czyli miesięczniki, kwartalniki i roczniki. Numery bieżące będą dostępne tylko na miejscu, natomiast numery archiwalne można wypożyczyć. Wśród nich znajduje się aż 15 tytułów:

• Charaktery
  • CzasyPismo
  • Dialog
  • Kino
  • Kronos
  • Literatura Na Świecie
  • Młody technik
  • Mówią Wieki
  • Nowe Książki
  • Przegląd Polityczny
  • Przekrój
  • Śląsk
  • Teologia Polityczna
  • Twórczość
  • Znak

Możliwość korzystania będzie oczywiście z zachowaniem środków ostrożności, związanych z sytuacją epidemiologiczną. Przy wejściu należy zdezynfekować dłonie oraz przez cały czas mieć prawidłowo założoną maseczkę, zasłaniającą usta i nos. Obowiązuje także limit osób korzystających, który wynosi – 3 osoby.

Natomiast w soboty, 8 gazet, które ukazują się także w weekendy, dostępne będą na miejscu w Wypożyczalni Popularnonaukowej przy ul. Wyzwolenia 4. Są to takie tytuły jak: „Dziennik. Gazeta Prawna”, „Dziennik Zachodni”, „Fakt”, „Gazeta Polska”, „Gazeta Wyborcza”, „Przegląd Sportowy”, „Sport” oraz „Super Express”.

Tutaj również obowiązuje korzystanie z zachowaniem reżimu sanitarnego. Wymagana jest dezynfekcji rąk oraz noszenie maseczki. Limit osób korzystających to 3 osoby.