Filia nr 5


Adres
ul. Tarnopolska 50
41-807 Zabrze-Mikulczyce
Nr telefonu
(+48 32) 274 01 02
Kierownik
mgr Dagmara Łągiewka
Pn 10:0018:00
Wt 9:0017:00
Śr 10:0018:00
Cz 10:0015:00
Pt 9:0017:00
Sb
Nd

W Mikulczycach kameralnie

Filia nr 5 ma siedzibę w Zabrzu-Mikulczycach w budynku Młodzieżowego Domu Kultury nr 1. Niewielki lokal mieści bogaty zbiór książek zarówno dla dzieci i młodzieży, jak też czytelników dorosłych - literaturę przygodową, obyczajową, sensacyjną, rozbudowany jest także dział poradników. Na miejscu – dostęp do internetu, możliwość lektury prasy, zajęcia korepetycyjne dla dzieci w ramach Klubu Zadania Domowego.

Dodatkowe informacje

  • Stanowiska komputerowe dla czytelników: 1
  • Filia przystosowana dla osób poruszających się na wózkach

Dojazd środkami komunikacji publicznej

Najbliższe przystanki:  


Powiązane wpisy

Skarby Skarbnika

Skarby Skarbnika

W przeddzień Barbórki, 3 grudnia br., zabrzańskie przedszkolaki odwiedził strażnik kopalni i opiekun górników – sam Skarbnik.

Kawa, herbata, no i noskawer

Kawa, herbata, no i noskawer

Paweł Beręsewicz – znany i uznany autor książek dla dzieci – 27 listopada br. odwiedził naszą bibliotekę i spotkał się z małymi czytelnikami. Było elegancko, dowcipnie i bardzo sympatycznie.

Pisanie jak gotowanie zupy pomidorowej

Pisanie jak gotowanie zupy pomidorowej

Na dużej kartce została narysowana głowa w kształcie garnka. I potoczyła się opowieść o tworzeniu książek, pomysłach, uruchamianiu wyobraźni, pisaniu i ilustrowaniu. Gościem zabrzańskich przedszkolaków był Zofia Stanecka – autorka m.in. bardzo popularnej serii książek o przygodach Basi.

Marynarz i pancerniak

Marynarz i pancerniak

Kolejne „Spotkanie z historią” prowadzone przez Zbigniewa Gołasza z katowickiego oddziału IPN dotyczyło postaci kapitana marynarki Roberta Oszka, zabrzanina i powstańca śląskiego.

Śmieszy, tumani, przestrasza…

Śmieszy, tumani, przestrasza…

Gawędziarz, z angielska storyteller. W realizowanym przez naszą bibliotekę projekcie „Zabrze jak z bajki” nie zabrakło zawodowego opowiadacza. 9 października br. filie nr 19 i 5 MBP w Zabrzu odwiedził Mateusz Świstak.

Za drutami – w Mikulczycach

Za drutami – w Mikulczycach

W dniu 25 września br. w Młodzieżowym Domu Kultury w Zabrzu-Mikulczycach odbyła się konferencja „Za drutami. Obozowe dzieje Zabrza w XX w.” zorganizowana przez IPN w Katowicach oraz MBP w Zabrzu.

Książki na piątkę. Piątkowską Renatę

Książki na piątkę. Piątkowską Renatę

Koń Zbój, kilkuletnia, pełna fantastycznych pomysłów Rozalka oraz bohaterka z czasów okupacji Irena Sendlerowa. Co łączy te postacie? Autorka książek o nich – Renata Piątkowska.

Koniec na początku – to ci komiks!

Koniec na początku – to ci komiks!

– Zaczynamy od ostatniego obrazka z puentą całej historii – tak znany zabrzański plastyk Maciej Trzepałka wprowadzał w tajniki tworzenia komiksów dzieci ze świetlicy środowiskowej w Mikulczycach.

Biblioteko, jesteś eko!

Biblioteko, jesteś eko!

Filia nr 5 MBP w Zabrzu zorganizowała drugą edycję cyklu zajęć z edukacji ekologicznej w ramach obchodów Światowego Dnia Ochrony Środowiska Naturalnego, który przypada na 5 czerwca.