Przygody Pana Kuleczki do dziecięcej biblioteczki

Każdy dzień w życiu bohaterów przynosi coś nowego, a dzięki cierpliwemu i pomysłowemu Panu Kuleczce jego podopieczni potrafią cieszyć się z najmniejszych – i zdawałoby się najmniej znaczących – drobiazgów. Wojciech Widłak ma w dorobku około dwudziestu książek – te o przygodach Pana Kuleczki i jego przyjaciół ilustrowała Elżbieta Wasiuczyńska. Obok tego powstała seria o Wesołym Ryjku ilustrowana przez Agnieszkę Żelewską.

W Zabrzu gościliśmy Wojciecha Widłaka w dniu 24 października br. Pisarz odwiedził dzieci w filiach nr 20 i 5 naszej biblioteki, a po południu miało miejsce spotkanie otwarte w filii nr 11, w którym uczestniczyli również rodzice. Było bardzo wesoło i sympatycznie, autor ze swadą opowiadał o swoich bohaterach, korzystając m.in. z przywiezionych przez siebie pacynek.