Filia nr 6


Adres
ul. Krakowska 52
41-808 Zabrze-Rokitnica
Nr telefonu
(+48 32) 272 39 42
Kierownik
mgr Katarzyna Belka
Pn 10:0018:00
Wt 10:0018:00
Śr 10:0018:00
Cz 10:0015:00
Pt 10:0018:00
Sb 9:0013:00
Nd

Wypożyczalnia (z czytelnią) uniwersalna dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Dodatkowe informacje

  • Stanowiska komputerowe dla czytelników: 1

Dojazd środkami komunikacji publicznej

Najbliższe przystanki:  


Powiązane wpisy

Czytasz? Pograj!

Czytasz? Pograj!

Biblioteka to nie tylko książki do wypożyczenia. W swojej ofercie mamy również wiele gier planszowych, które można zabrać ze sobą do domu i pograć z cała rodziną. Sprawdźcie naszą ofertę, która sprawdzi się w wolne popołudnia.

Odkrywali nieodkryte

Odkrywali nieodkryte

Czytelnicy rokitnickiej filii bibliotecznej udali się wczesnym wtorkowym wieczorem w malowniczą podróż po Paryżu, a ich przewodnikiem był Michał Szulim, podróżnik i muzyk, autor bloga Miejsce za miejscem i książek o tym samym tytule.

Małe jest piękne

Małe jest piękne

27 stycznia Aleksandra Horzela-Chrost, zabrała nas w podróż do Słowenii –  kraju fascynującej przyrody.

Podróżowanie z dzieckiem – Słowenia

Podróżowanie z dzieckiem – Słowenia

Podróżowanie z dziećmi może być przyjemne, bajeczne, a przy okazji niezapomniane. Zapewnia o tym podróżniczka i mama – Aleksandra Horzela-Chrost. Kto jeszcze nie jest do takiego pomysłu przekonany, powinien przyjść 27 stycznia do Filii nr 6 i sam o tym posłuchać. Spotkanie może się okazać gotowym planem na wakacje lub inspiracją do samodzielnego przygotowania wyjazdu.

Przystanek (jej wysokość) Alaska

Przystanek (jej wysokość) Alaska

6194 m n.p.m. Tyle liczy sobie najwyższy szczyt Ameryki Północnej – Denali, dawniej Mount McKinley, w górach Alaska, zaliczany do Korony Ziemi. Wojciech „Kanion” Grzesiok wraz z Januszem Gołąbem i Andrzejem Życzkowskim zdobyli go w czerwcu 2015 roku.

Zebrał i opracował…

Zebrał i opracował…

Równo 20 lat temu światło dzienne ujrzał niewielki tomik zatytułowany „Zabrzańskie legendy i podania”. Jego autor, historyk Bernard Szczech, spotkał się w Filii nr 6 MBP w Zabrzu z rokitnickimi uczniami.

Łagodny początek wakacji

Łagodny początek wakacji

W dniu 29 czerwca w Filii nr 6 MBP w Zabrzu-Rokitnicy zabrzmiała muzyka zespołu Stare Dobre Małżeństwo, a to za sprawą Kartel Bandu i uczestników Letniego Zbiegu Okoliczności Łagodzących.

Bywalcy festynów

Bywalcy festynów

Lato to tradycyjnie czas pikników, festynów i innych spotkań na świeżym powietrzu. Nasza biblioteka ze swoją ofertą gościła ostatnio na dwóch takich imprezach.

Robimy swoje w bibliotece

Robimy swoje w bibliotece

Kartel Kulturalny i Filia nr 6 MBP w Zabrzu ponownie udowodnili, iż spotkać się we własnym gronie, miło spędzić wieczór i uczestniczyć w wydarzeniu kulturalnym może oznaczać jedno i to samo.

Seweryn obieżyświat

Seweryn obieżyświat

Fileas Fogg, bohater powieści „W 80 dni dookoła świata” Juliusza Verne’a, w tytułowym czasie okrążył kulę ziemską. Sewerynowi Wiciakowi przez kilka lat udało się tego dokonać 26-krotnie. Przemierzył dystans 335 tys. km – nie przerywając przy tym ani na chwilę pracy zawodowej.