Czytasz? Pograj!

Biblioteka to nie tylko książki do wypożyczenia. W swojej ofercie mamy również wiele gier planszowych, które można zabrać ze sobą do domu i pograć z cała rodziną. Sprawdźcie naszą ofertę, która sprawdzi się w wolne popołudnia.

W sumie prawie 200 różnych gier można wypożyczyć w naszych dwóch Filiach – Filii nr 6 (Rokitnica, ul. Krakowska 52) oraz Filii nr 11 (ul. Wolności 177). By to zrobić wystarczy karta biblioteczna. Gry wypożyczane są bowiem na podobnych zasadach jak książki. Można je również rezerwować przez katalog online, chcąc mieć pewność, że dana gra będzie na nas czekać. Wytrawnym użytkownikom OPAC-u podpowiadamy, żeby w menu po lewej stronie, rozwijając „Typ dokumentu”, wybrać hasło: Eksponaty.

Różna tematyka i grupa docelowa, która może zagrać w gry z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zabrzu sprawiają, że emocjonujący czas mogą spędzić zarówno najmłodsi, jak i ci trochę starsi. Polecanym przez nas rozwiązaniem jest oczywiście zaangażowanie wszystkich domowników, grając razem lub przeciwko sobie. Na rozgrzewkę mamy 3 propozycje…

Dixit

„Dixit” to relaksująca i prosta gra narracyjna dla minimum 3 osób, w której wymyślamy skojarzenia i próbujemy odgadnąć te, na które wpadli inni gracze. Przenosimy się w świat snów i wyobrażeń razem z przepięknie i wyjątkowo ilustrowanymi 84 kartami. Grać można z rodziną lub przyjaciółmi, zaskakując się nawzajem swoimi skojarzeniami. Nasza Biblioteka posiada również bogaty wybór dodatków do gry.

Domek

„Domek” to szybka rozgrywka dla maksymalnie 4 osób, podczas której urządzasz swój wymarzony dom. Sauna w garażu? Łóżko z baldachimem? Jacuzzi w łazience? W tej grze jest to możliwe. Prosta mechanika oraz możliwość urządzania swoich pomieszczeń w zupełnie nowy sposób za każdym razem, sprawia że w „Domek” można grać wielokrotnie i nigdy się on nie nudzi.

Cywilizacja: Poprzez wieki

„Cywilizacja: Poprzez wieki” to 3. edycja wyjątkowej gry strategicznej dla 2-4 osób. Rozbudowana rozgrywka, interesująca mechanika i ogrom kart pozwalają na zabawę przez kilka godzin. Tworzymy własną cywilizację i w miarę trwania gry zaopatrujemy ją w kolejne osiągnięcia technologiczne, tworząc cuda architektury, a także dbając o dobrobyt swojej ludności. Gra zalecana jest od 14. roku życia.

A dla jeszcze nieprzekonanych mamy na zachętę szybką rozgrywka w „Sabotażystę”:

Zapraszamy i życzymy udanej zabawy!