Filia nr 20


Adres
Pl. Warszawski 1
41-800 Zabrze
Nr telefonu
(+48 32) 271 55 29
Kierownik
mgr Grażyna Świderek
Pn 10:0018:00
Wt 9:0018:00
Śr 10:0018:00
Cz 10:0015:00
Pt 10:0018:00
Sb 9:0013:00
Nd

w okresie wakacji obowiązują - wakacyjne godziny otwarcia więcej  /https://www.biblioteka.zabrze.pl/2019/06/godziny-otwarcia-placowek-mbp-w-zabrzu-w-miesiacach-wakacyjnych/

Wypożyczalnia (z czytelnią) dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Dodatkowe usługi

  • Usługi bibliograficzne - pomoc

Dodatkowe informacje

  • Stanowiska komputerowe dla czytelników: 1

Dojazd środkami komunikacji publicznej

Najbliższe przystanki:  


Powiązane wpisy

Bardowie naszych czasów

Bardowie naszych czasów

Nie można było sobie wymarzyć lepszej inauguracji realizacji projektów jakie przygotowaliśmy na rok 2019.
W dniu 9 kwietnia licznie przybyli gości szczelnie wypełnili pub „Oficyna”, by posłuchać lubelskiego duetu Adama Jarząbka i Jarka Jurkiewicza wykonującego poezję śpiewaną, podawaną w akustycznej formie.

Animalnie niebanalnie

Animalnie niebanalnie

Barbara Gawryluk – autorka znakomitych książek dla dzieci – w dniu 27 marca br. dwukrotnie spotkała się z małymi zabrzanami. Po południu odwiedziła filię nr 20 naszej biblioteki, by porozmawiać z dziećmi i ich rodzicami o bohaterach swoich powieści.

Pani od Kaktusa, Dżoka i Zuzanki z pistacjowego domu

Pani od Kaktusa, Dżoka i Zuzanki z pistacjowego domu

27.03.2019, godz. 16:30

Autorka znakomitych książek dla dzieci Barbara Gawryluk jest pierwszym w tym roku gościem zabrzańskiej biblioteki w projekcie „Książka na piątkę, znakomity początek”, który realizujemy już trzeci rok z rzędu.

Kawa, herbata, no i noskawer

Kawa, herbata, no i noskawer

Paweł Beręsewicz – znany i uznany autor książek dla dzieci – 27 listopada br. odwiedził naszą bibliotekę i spotkał się z małymi czytelnikami. Było elegancko, dowcipnie i bardzo sympatycznie.

Pisanie jak gotowanie zupy pomidorowej

Pisanie jak gotowanie zupy pomidorowej

Na dużej kartce została narysowana głowa w kształcie garnka. I potoczyła się opowieść o tworzeniu książek, pomysłach, uruchamianiu wyobraźni, pisaniu i ilustrowaniu. Gościem zabrzańskich przedszkolaków był Zofia Stanecka – autorka m.in. bardzo popularnej serii książek o przygodach Basi.

Trzy źródełka

Trzy źródełka

Życie, wyobraźnia i język – o tych trzech źródłach inspiracji opowiadała zabrzańskim dzieciom poetka i pisarka Agnieszka Frączyk. Przyjechała do nas z Warszawy, w której mieszka i pracuje na Uniwersytecie Warszawskim.