Animalnie niebanalnie

Barbara Gawryluk – autorka znakomitych książek dla dzieci – w dniu 27 marca br. dwukrotnie spotkała się z małymi zabrzanami. Po południu odwiedziła filię nr 20 naszej biblioteki, by porozmawiać z dziećmi i ich rodzicami o bohaterach swoich powieści.

A są nimi przede wszystkim zwierzęta: psy, koty, chomiki, papuga, a nawet świnka o wdzięcznym imieniu Tutu. Pisarka z prawdziwą sympatią i swadą opowiadała o przygodach czworonogów, które opisała w swoich książkach. Część z nich wydarzyła się w… rozgłośni krakowskiego radia, gdzie przez wiele lat autorka pracowała jako dziennikarka. To tam, między innymi, znalazło się pudełko pełne kotów i tam zawędrowała zagubiona papuga. Dzieci uczestniczące w spotkaniu zadawały Barbarze Gawryluk wiele pytań, a także same opowiadały o swoich pupilach. Jak zawsze, zwierzęce tematy budzą dużo dobrych emocji i ciepłych uczuć. Książki traktujące o zwierzakach są jednymi z najchętniej czytanych przez dzieci – a możliwość spotkania się z „prawdziwą autorką” stanowi dla małych czytelników nie lada atrakcję.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury