Bardowie naszych czasów

Nie można było sobie wymarzyć lepszej inauguracji realizacji projektów jakie przygotowaliśmy na rok 2019. 
 W dniu 9 kwietnia licznie przybyli gości szczelnie wypełnili pub „Oficyna”, by posłuchać lubelskiego duetu Adama Jarząbka i Jarka Jurkiewicza wykonującego poezję śpiewaną, podawaną w akustycznej formie.
 
Koncert „Bardowie naszych czasów” był zbiorem znakomitych utworów Boba Dylana, Jacka Kaczmarskiego oraz Jaromira Nohavicy w autorskich aranżacjach, okraszonych ciekawie uzupełniającymi się gitarami i charakterystycznym śpiewem.
 
W  Zabrzu Adam i Jarek stworzyli niepowtarzalny klimat, grając z olbrzymim zaangażowaniem, porywając publiczność w pełen emocji świat niezwykłej narracji. To, co ważne – można było słuchać, ale też i śpiewać razem z artystami –  Bo dokąd się śpiewa – jeszcze się żyje i trwa. 
 
Koncert zorganizowany był w ramach projektu „To lubię. Bibliotekarze dzielą się pasjami”. Jego pomysłodawczynią i realizatorką była Grażyna Świderek – kierownik filii nr 20, której pasją jest zarówno dobra muzyka, jak i poezja. 
 
Zapraszamy na kolejny koncert, który odbędzie się 9 czerwca w Sali Kameralnej MOK (Park Hutniczy 11)  „Herbert. Poezja na wolności” w wykonaniu Stonage Full of Sun i Marty Zamory. Zapraszamy !

Koncert jest inauguracją projektu „To lubię. Bibliotekarze dzielą się pasjami”, który będzie realizowany przez MBP w Zabrzu w 2019 r. Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.