Pojedyncze – nie znaczy samotne. Skarpetki Justyny Bednarek

Pisarka spotkała się z czytelnikami dwukrotnie: rano z uczniami w Filii nr 20, a po południu z rodzicami i dziećmi na spotkaniu otwartym w Filii nr 11. Bardzo sympatyczna, zabawna, dowcipna, obdarzona oryginalną wyobraźnią, opowiadała o tym, jak zaczęła się jej przygoda z literaturą dla dzieci, skąd czerpie tak fantastyczne pomysły na książki, jak pisze i… co jeszcze napisze.

Justyna Bednarek dotąd wydała 40 publikacji, co – biorąc pod uwagę, że jej debiutanckie pierwsze „Skarpetki” ukazały się w 2015 roku – jest wynikiem imponującym. Wśród tytułów jej książek znajdziemy takie jak „Pięć sprytnych kun”, „Pan Kardan i przygoda z vetustasem”, „Babcocha” czy mająca się na dniach ukazać „Banda czarnej frotte”.

Tematem przewodnim spotkania pozostały skarpetki, których przygody – jak się okazało – dzieci znały doskonale. Widać też było, że doskonale się bawiły czytając książki Justyny Bednarek. Spotkanie zakończyła część „rękodzielna” – uczestnicy bowiem sami wykonali swoje skarpetkowe stworki – każdy według własnej fantazji, zainspirowany opowieściami autorki.