Filia nr 2


Adres
ul. Bytomska 28
41-803 Zabrze-Biskupice
Nr telefonu
(+48 32) 274 59 22
Kierownik
mgr Aleksandra Kuzon
Pn 10:0018:00
Wt 9:0015:00
Śr 9:0017:00
Cz 10:0015:00
Pt 8:0016:00
Sb
Nd

 

Filia nr 2 MBP w Zabrzu mieści się we wnętrzu dawnego biskupickiego ratusza. Posiada uniwersalny księgozbiór dla czytelników w różnym wieku. Szczególnie bogaty jest dział z literaturą sensacyjną. W filii regularnie odbywają się wystawy, m.in.  zabrzańskiej Grupy 18-Obsydian, ponadto co miesiąc organizowane są warsztaty "Kreatywnik", a także spotkania i lekcje biblioteczne dla uczniów.

Dodatkowe usługi

  • "Książka na telefon"

Dodatkowe informacje

● Stanowiska komputerowe dla czytelników: 1

Dodatkowe informacje

  • Stanowiska komputerowe dla czytelników: 1

Dojazd środkami komunikacji publicznej

Najbliższe przystanki:  


Powiązane wpisy

Przegląd tygodnia #22

Przegląd tygodnia #22

Zapowiada się bardzo praktyczny tydzień. Zapraszamy przede wszystkim dzieci i młodzież na cykl warsztatów z tworzenia podcastu oraz teatralne. Nie zabraknie również wernisaży w naszych Filiach.

Świat zamknięty na płótnie

Świat zamknięty na płótnie

„Nieoczywisty obraz kobiety”, który został przedstawiony przez nieoczywistą kobietę już do zobaczenia w jednej z naszych Filii. Zadziwiającą wystawę można zobaczyć do końca kwietnia. Zapraszamy!

Ludzie ze zdjęć

Ludzie ze zdjęć

Za nami pierwszy w tym roku wernisaż. Filia nr 2 w Zabrzu-Biskupicach otworzyła wystawę fotografii i rysunków zabrzańskiego fotografika i artysty – Sewera Kruczkowskiego.

Wakacyjnych zmian ciąg dalszy

Wakacyjnych zmian ciąg dalszy

Sierpień niesie za sobą kolejne zmiany związane z działaniem filii MBP w Zabrzu. Wraca możliwość wypożyczeń w Biskupicach, a kolejna Filia szykuje się do dwutygodniowej przerwy.

Wakacyjna przerwa

Wakacyjna przerwa

Zaplanuj urlop razem z Biblioteką. Trzy nasze filie planują trochę wolnego, dlatego przypominamy, żeby się spotkać z nami, zanim zrobimy sobie urlop. Sprawdź, w których miejscach i kiedy nie będzie można pożyczyć książek.

Emocje malowane pędzlem

Emocje malowane pędzlem

Wyjątkowe, wrażliwe i skłaniające do refleksji obrazy Małgorzaty Mazurkiewicz, z zabrzańskiej Grupy 18-Obsydian, można zobaczyć na wystawie w Filii nr 2 w Biskupicach.

Nauka popłaca w każdym wieku

Nauka popłaca w każdym wieku

Już im nie straszny laptop czy smartfon. Seniorzy z Zabrza pod okiem profesjonalistów poznali w bibliotece obsługę tych urządzeń, a za pilną naukę otrzymali tablety i dyplomy.

Wystawa na piątkę i pięćdziesiątkę

Wystawa na piątkę i pięćdziesiątkę

Grupa „18-Obsydian” skupiająca zabrzańskich twórców nieprofesjonalnych już od prawie ćwierćwiecza prezentuje swoje wystawy w biskupickiej filii nr 2 zabrzańskiej biblioteki. W marcu oglądać można ekspozycję prac Michała Wiejaka.

Malarstwo Jadwigi Fastnacht

Malarstwo Jadwigi Fastnacht

Wystawą malarstwa Jadwigi Fastnacht Grupa „18-Obsydian” weszła w nowy rok swojej aktywności na terenie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zabrzu.