Filia nr 2


Adres
ul. Bytomska 28
41-803 Zabrze-Biskupice
Nr telefonu
(+48 32) 274 59 22
Kierownik
mgr Aleksandra Kuzon
Pn 10:0018:00
Wt 9:0018:00
Śr 10:0018:00
Cz 10:0015:00
Pt 10:0018:00
Sb
Nd

w okresie wakacji obowiązują - wakacyjne godziny otwarcia więcej  /https://www.biblioteka.zabrze.pl/2019/06/godziny-otwarcia-placowek-mbp-w-zabrzu-w-miesiacach-wakacyjnych/

W starym ratuszu

Filia nr 2 MBP w Zabrzu mieści się we wnętrzu dawnego biskupickiego ratusza. Posiada uniwersalny księgozbiór dla czytelników w różnym wieku. Szczególnie bogaty jest dział z literaturą sensacyjną. W filii regularnie odbywają się wystawy, m.in.  zabrzańskiej Grupy 18-Obsydian, ponadto co miesiąc organizowane są warsztaty "Kreatywnik", a także spotkania i lekcje biblioteczne dla uczniów.

Dodatkowe usługi

  • "Książka na telefon"

Dodatkowe informacje

● Stanowiska komputerowe dla czytelników: 2

Dojazd środkami komunikacji publicznej

Najbliższe przystanki:  


Powiązane wpisy

Wystawa na piątkę i pięćdziesiątkę

Wystawa na piątkę i pięćdziesiątkę

Grupa „18-Obsydian” skupiająca zabrzańskich twórców nieprofesjonalnych już od prawie ćwierćwiecza prezentuje swoje wystawy w biskupickiej filii nr 2 zabrzańskiej biblioteki. W marcu oglądać można ekspozycję prac Michała Wiejaka.

Malarstwo Jadwigi Fastnacht

Malarstwo Jadwigi Fastnacht

Wystawą malarstwa Jadwigi Fastnacht Grupa „18-Obsydian” weszła w nowy rok swojej aktywności na terenie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zabrzu.

Niepodległa gra w bibliotece

Niepodległa gra w bibliotece

W dniu 13 listopada br. trzecioklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 21 w Zabrzu wzięli udział w grze, która przeprowadzona została w Filii nr 2 MBP w Zabrzu-Biskupicach.

Biskupicka 70-latka zaprasza

Biskupicka 70-latka zaprasza

W tym miesiącu mija siedemdziesiąt lat działalności filii nr 2 naszej biblioteki w Zabrzu-Biskupicach. Z tej okazji Dostojna Jubilatka zaprasza Czytelników na małe „co nieco”.

Udało mi się…

Udało mi się…

… robić to, co kocham, i jeszcze żyć z tego – stwierdził Bartek Dobroch na spotkaniu z czytelnikami w Filii nr 2 MBP w Zabrzu-Biskupicach.

Obiektywem subiektywnie. W Biskupicach

Obiektywem subiektywnie. W Biskupicach

– Chodziliśmy razem, odwiedzaliśmy te same miejsca, a każde zdjęcie jest inne – podsumował dwa wakacyjne spacery fotograficzne prowadzący je Arkadiusz Gola na wernisażu wystawy poplenerowej.