Filia nr 2


Adres
ul. Bytomska 28
41-803 Zabrze-Biskupice
Nr telefonu
(+48 32) 274 59 22
Kierownik
mgr Aleksandra Kuzon
Pn 10:0018:00
Wt 9:0018:00
Śr 10:0018:00
Cz 10:0015:00
Pt 10:0018:00
Sb
Nd

W starym ratuszu

Filia nr 2 MBP w Zabrzu mieści się we wnętrzu dawnego biskupickiego ratusza. Posiada uniwersalny księgozbiór dla czytelników w różnym wieku. Szczególnie bogaty jest dział z literaturą sensacyjną. W filii regularnie odbywają się wystawy, m.in.  zabrzańskiej Grupy 18-Obsydian, ponadto co miesiąc organizowane są warsztaty "Kreatywnik", a także spotkania i lekcje biblioteczne dla uczniów.

Dodatkowe usługi

  • "Książka na telefon"

Dodatkowe informacje

● Stanowiska komputerowe dla czytelników: 2

Dojazd środkami komunikacji publicznej

Najbliższe przystanki:  


Powiązane wpisy

Niepodległa gra w bibliotece

Niepodległa gra w bibliotece

W dniu 13 listopada br. trzecioklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 21 w Zabrzu wzięli udział w grze, która przeprowadzona została w Filii nr 2 MBP w Zabrzu-Biskupicach.

Biskupicka 70-latka zaprasza

Biskupicka 70-latka zaprasza

W tym miesiącu mija siedemdziesiąt lat działalności filii nr 2 naszej biblioteki w Zabrzu-Biskupicach. Z tej okazji Dostojna Jubilatka zaprasza Czytelników na małe „co nieco”.

Udało mi się…

Udało mi się…

… robić to, co kocham, i jeszcze żyć z tego – stwierdził Bartek Dobroch na spotkaniu z czytelnikami w Filii nr 2 MBP w Zabrzu-Biskupicach.

Obiektywem subiektywnie. W Biskupicach

Obiektywem subiektywnie. W Biskupicach

– Chodziliśmy razem, odwiedzaliśmy te same miejsca, a każde zdjęcie jest inne – podsumował dwa wakacyjne spacery fotograficzne prowadzący je Arkadiusz Gola na wernisażu wystawy poplenerowej.

O wpraszaniu się do chałupy i wypruwaniu flaków

O wpraszaniu się do chałupy i wypruwaniu flaków

Jacek Hugo-Bader – jeden z najbardziej uznanych w Polsce reportażystów – gościł w Dzielnicowym Ośrodku Kultury w Zabrzu-Biskupicach na zaproszenie naszej biblioteki. Spotkanie z nim odbyło się w ramach projektu „Biblioteka różnie-podróżnie”.

Z psiej perspektywy

Z psiej perspektywy

4.10.2018, godz. 17:00

„Ryszard Kapuściński pokazał Imperium widziane z lotu ptaka, a Jacek Hugo-Bader – z perspektywy wałęsającego się psa” – twierdzi Mariusz Szczygieł. Znakomity reporter i pisarz, autor m.in. „Białej gorączki”, „Dzienników kołymskich”, a także „Długiego filmu o miłości. Powrotu na Broad Peak” 4 października będzie gościł w Zabrzu na zaproszenie MBP.

„Pan Wojtek – podróżnik z Bytomia”

„Pan Wojtek – podróżnik z Bytomia”

Tak przedstawiono niegdyś w „Faktach” TVN Wojciecha „Kaniona” Grzesioka. W dniu 1 października 2018 r. na zaproszenie naszej biblioteki odwiedził on Biskupice, gdzie spotkał się z ponad stuosobową grupą uczniów.

Ja w ogóle lubię zimę

Ja w ogóle lubię zimę

Artur Małek – polski taternik i himalaista, uczestnik m.in. Narodowej Zimowej Wyprawy na K2 2017/2018 – gościł w DOK w Biskupicach w ramach projektu „Biblioteka różnie-podróżnie”.