Filia nr 2


Adres
ul. Bytomska 28
41-803 Zabrze-Biskupice
Nr telefonu
(+48 32) 274 59 22
Kierownik
mgr Aleksandra Kuzon
Pn 10:0018:00
Wt 10:0018:00
Śr 10:0018:00
Cz 10:0015:00
Pt 10:0018:00
Sb
Nd

 

Filia nr 2 MBP w Zabrzu mieści się we wnętrzu dawnego biskupickiego ratusza. Posiada uniwersalny księgozbiór dla czytelników w różnym wieku. Szczególnie bogaty jest dział z literaturą sensacyjną. W filii regularnie odbywają się wystawy, m.in.  zabrzańskiej Grupy 18-Obsydian, ponadto co miesiąc organizowane są warsztaty "Kreatywnik", a także spotkania i lekcje biblioteczne dla uczniów.

Dodatkowe usługi

  • "Książka na telefon"

Dodatkowe informacje

● Stanowiska komputerowe dla czytelników: 2

Dojazd środkami komunikacji publicznej

Najbliższe przystanki:  


Powiązane wpisy

Wakacyjnych zmian ciąg dalszy

Wakacyjnych zmian ciąg dalszy

Sierpień niesie za sobą kolejne zmiany związane z działaniem filii MBP w Zabrzu. Wraca możliwość wypożyczeń w Biskupicach, a kolejna Filia szykuje się do dwutygodniowej przerwy.

Wakacyjna przerwa

Wakacyjna przerwa

Zaplanuj urlop razem z Biblioteką. Trzy nasze filie planują trochę wolnego, dlatego przypominamy, żeby się spotkać z nami, zanim zrobimy sobie urlop. Sprawdź, w których miejscach i kiedy nie będzie można pożyczyć książek.

Emocje malowane pędzlem

Emocje malowane pędzlem

Wyjątkowe, wrażliwe i skłaniające do refleksji obrazy Małgorzaty Mazurkiewicz, z zabrzańskiej Grupy 18-Obsydian, można zobaczyć na wystawie w Filii nr 2 w Biskupicach.

Nauka popłaca w każdym wieku

Nauka popłaca w każdym wieku

Już im nie straszny laptop czy smartfon. Seniorzy z Zabrza pod okiem profesjonalistów poznali w bibliotece obsługę tych urządzeń, a za pilną naukę otrzymali tablety i dyplomy.

Wystawa na piątkę i pięćdziesiątkę

Wystawa na piątkę i pięćdziesiątkę

Grupa „18-Obsydian” skupiająca zabrzańskich twórców nieprofesjonalnych już od prawie ćwierćwiecza prezentuje swoje wystawy w biskupickiej filii nr 2 zabrzańskiej biblioteki. W marcu oglądać można ekspozycję prac Michała Wiejaka.

Malarstwo Jadwigi Fastnacht

Malarstwo Jadwigi Fastnacht

Wystawą malarstwa Jadwigi Fastnacht Grupa „18-Obsydian” weszła w nowy rok swojej aktywności na terenie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zabrzu.

Niepodległa gra w bibliotece

Niepodległa gra w bibliotece

W dniu 13 listopada br. trzecioklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 21 w Zabrzu wzięli udział w grze, która przeprowadzona została w Filii nr 2 MBP w Zabrzu-Biskupicach.

Biskupicka 70-latka zaprasza

Biskupicka 70-latka zaprasza

W tym miesiącu mija siedemdziesiąt lat działalności filii nr 2 naszej biblioteki w Zabrzu-Biskupicach. Z tej okazji Dostojna Jubilatka zaprasza Czytelników na małe „co nieco”.

Skip to content